Про роботу спостережної комісії при районній державній адміністрації за 2019 рік

Спостережна комісія при Олександрівській районній державній адміністрації діє на підставі Положення, затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації від 29 серпня 2013 року № 376-р, розпорядження голови районної державної адміністрації від 31 серпня  2016 року № 247-р.

Головою районної спостережної комісії є керівник апарату районної державної адміністрації. До складу комісії входять представники громадських організацій (Олександрівська районна організація Товариства сприяння обороні України, Олександрівська районна організація ветеранів України, Олександрівського районного осередку організації Української спілки ветеранів Афганістану, громадська організація “Путь Православних”), представники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування, представник районного центру зайнятості, представник територіального центру надання соціального обслуговування (надання соціальних послуг) району.

Протягом січня-грудня 2019 року районною спостережною комісією проведено 59 засідань, на яких розглянуто питання відносно 72 осіб, які відбувають покарання в Олександрівському ВЦ (№104).

Відносно 13 осіб підтримано клопотання адміністрації Олександрівського ВЦ (№104) перед Олександрівським районним судом про умовно-дострокове звільнення.

Відносно 59 осіб підтримано заяви засуджених в порядку ст.539 КВК України до Олександрівського районного суду про застосування до них умовно-дострокового звільнення.

 Відносно 1 особи підтримано заяву засудженого  про переведення засудженого до виправного центру, ближчого до місця проживання його родини.

Відносно 1 особи підтримано відмову адміністрації Олександрівського ВЦ (№104) в поданні клопотання перед Олександрівським районним судом про умовно-дострокове звільнення на підставі пункту 8 статті 154 Кримінально-виконавчого кодексу України, як особі, з дня винесення ухвали про її направлення у місце обмеження волі – Олександрівський ВЦ (№104), пройшло менше одного року.

Відносно 4 осіб відмовлено в підтриманні заяви засудженого  в порядку ст.539 КВК України, з них:

2- як особам, що своєю поведінкою і ставленням до праці не довели свого виправлення, за порушення режиму утримання;

2- на підставі пункту 8 статті 154 Кримінально-виконавчого кодексу України, як особі, з дня винесення ухвал про її направлення у місце обмеження волі – Олександрівський ВЦ (№104), пройшло менше одного року.

Протягом січня-грудня 2019 року головою спостережної комісії проведено 4 особистих прийоми засуджених з особистих питань. Під час відвідування виправної установи голова спостережної комісії ознайомився з умовами перебування засуджених. Зокрема, відвідував гуртожиток, їдальню та кімнати довгострокових побачень. Заступником голови спостережної комісії протягом зазначеного періоду проведено 8 особистих прийоми засуджених з особистих питань. Проведено обстеження умов соціально-побутового забезпечення осіб, відбуваючих покарання в ВЦ-104.

З метою організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів умовно-достроково звільнених від відбуття покарань, закріплення результатів виправлення і ресоціалізації та надання необхідної допомоги комісією забезпечується своєчасне повідомлення виконавчих комітетів сільських та селищних рад та керівників громадських формувань з охорони громадського правопорядку про осіб відповідної категорії, які повернулися до обраного місця проживання на території району. З метою працевлаштування осіб даної категорії спостережна комісія направляє повідомлення районному центру зайнятості про осіб умовно-достроково звільнених від відбуття покарань, які повернулися до обраного місця проживання на території району.

Спостережна комісія повідомляє районний центр зайнятості про прибуття осіб зазначеної категорії на територію району та пропонує письмово запрошувати їх до центру зайнятості, де запропонувати надання відповідних послуг з працевлаштування, контролює проведення даної роботи.

Результати кожного засідання спостережної комісії розміщуються на офіційному сайті райдержадміністрації.

Протягом січня-грудня 2019 року випадків оскарження прийнятих комісією рішень щодо погодження постанов та подань установи виконання покарань не було.

Спостережна комісія сприяє в організації спортивного дозвілля засуджених, що відбувають покарання в Олександрівському ВЦ-104. Засуджені приймають участь у проведенні спортивних заходів на Олександрівському районному стадіоні ім. М.Шишки: змагання з футболу, волейболу, великого тенісу, у проведенні спортивних заходів в холодну пору року в спортивному залі ФСТ «Колос»: змагання з волейболу, баскетболу, міні-футболу, настільного тенісу, шахів, шашок.

Засуджені за сприяння спостережної комісії відвідують культурно-масові заходи в районному центрі: День Соборності України, День народження               Т.Г. Шевченка, День пам’яті і примирення, День Конституції, День Незалежності, День захисника України. Засуджені відвідують тематичні книжкові виставки в Олександрівській районній бібліотеці, відвідують краєзнавчий музей, знайомляться з історією та культурним надбанням району.

Кількість переглядів: 4