Про соціальний захист учасників антитерористичної операції

В управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації станом на 1 січня 2018 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебуває 251 осіб учасників бойових дій, 6 інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції та 3 сім’ї загиблих (померлих) учасників АТО. Всі вони користуються пільгами, передбаченими ст 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

 З метою фінансової, соціальної, психологічної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, сприяння вирішенню їх соціально-побутових проблем, вшанування пам’яті загиблих героїв рішенням сесії районної ради від 24 жовтня 2014 року № 361 в районі затверджена «Комплексна програма соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2014 -2020 роки».

На виконання районної комплексної програми у 2017 році використано 183,0 тис. грн.. За рахунок коштів районного бюджету надано адресну матеріальну допомогу на покращення матеріально-побутових умов проживання 13 учасникам антитерористичної операції на загальну суму 100,50 тис. грн., матері загиблого учасника АТО – 30,00 тис. грн.. Проведено виплату матеріальної допомоги 5 учасникам антитерористичної операції, які отримали поранення в зоні проведення антитерористичної операції на загальну суму 20,00 тис. грн.. Матеріальну допомогу на лікування та реабілітацію отримали  10 учасників антитерористичної операції на загальну суму 24,00 тис. грн.. Крім того проведено виплату матеріальної допомоги 4 мобілізованим учасникам АТО та 13 учасникам АТО, які залучалися на навчальні збори на загальну суму 8,50 тис. грн..

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 200 від  31 березня  2015 року «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням», за рахунок коштів державного бюджету забезпечено 11 учасників бойових дій санаторно-курортним лікуванням.

За рахунок коштів обласного бюджету, відповідно до обласної комплексної програми соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2014 – 2020 роки, затвердженої рішенням сесії Кіровоградської обласної ради від 19 вересня 2014 року № 650  забезпечено санаторно-курортним лікуванням 1 учасника бойових дій.

Забезпечено сімейним відпочинком 3 сім’ї учасників антитерористичної операції, відповідно до розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від   8 червня 2015 року № 219-р «Про затвердження Порядку надання послуг з організації сімейного відпочинку демобілізованих учасників антитерористичної операції, які проходили військову службу в районах проведення АТО, та членів їх сімей».

Відповідно до Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції,  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 432 від 21 червня 2017 року у 2017 році 3 учасника антитерористичної операції отримали послуги з професійного навчання за спеціальністю «Водій автотранспортних засобів категорії «В».

Кількість переглядів: 31