Про відзначення Міжнародного дня інвалідів

До Міжнародного дня інвалідів в приміщені Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Олександрівського району проведено годину Доброти з чаюванням. В проведенні заходу прийняли участь керівники району. Відділом культури районної державної адміністрації підготовлено концертну програму до зазначеного заходу. 

 Територіальним центром соціального обслуговування (надавання соціальних послуг) Олександрівського району провів 41 обстеження матеріально-побутових умов проживання інвалідів. Забезпечено надання грошової допомоги та продуктів харчування інвалідам на загальну суму 4,4 тис. грн. 41 особі (16 осіб грошова допомога на суму – 2,4 тис. грн., 25 осіб продуктами харчування на суму 2,0 тис. грн.).

Під час індивідуальної роботи з інвалідами бібліотеки  району використовують традиційні форми бібліотечної роботи: книгоношення, бесіди, індивідуальне інформування, індивідуальні запрошення на масові заходи бібліотек, складання тематичних добірок, рекомендаційних списків тощо.

В рамках Інтернет-центру розроблено міні-проект по роботі з людьми з обмеженими фізичними можливостями «Радість спілкування». Мета            проекту – допомогти адаптуватись в оточуючому світі, ліквідувати недостатнє спілкування, надати консультаційну допомогу з різних питань, оточити турботою.  В рамках програми «Радість спілкування» пройшов вечір-спілкування «У теплі людських сердець» для молодих інвалідів. Нікого не залишила байдужим виставка робіт інвалідів «Ми духом незламні». 

У Новоосотській бібліотеці створено бібліотерапевтичний центр, де поряд з бібліотекарем допомогу надає фельдшер, організовуються зустрічі, такі як «Шлях до себе», «Чи можемо ми змінити свій життєвий сценарій?» і ін. Для жінок-інвалідів спільно з волонтерами бібліотеки – членами клубу «Україночка» проведено поетичну свічку «Віршотерапія», підготовлено також години здоров’я «Аромотерапія», «Вітамінна абетка», години психологічного розвантаження «Квіткова терапія» та ін.

До Дня інвалідів в бібліотеках району оголошено Тиждень за назвою «Калейдоскоп добрих справ», бібліотечні працівники підготували консультації за темами «Усе про пенсії й пільги», вечір запитань і відповідей «Життя треба вдячно сприймати», обговорення публікацій про лікарські рослини, цікаві рецепти «Життєві сили – організму милі».

В практику роботи ряду бібліотек впроваджуються служби взаємовиручки, служби цікавих знайомств, служби корисної інформації для цієї категорії читачів. Також проводяться Дні розради «Дай серця твого доторкнутися словом», готуються години корисної інформації «Життєві сили організму милі», оформляються виставки-поради «Над нами не вільні незгоди і лиха». Підготовлено листівки «Здоровішай душею і тілом», «Правова невідкладна допомога», «Калейдоскоп добрих справ – мірило милосердя» та ін.

З метою надання соціально-психологічної допомоги користувачам з обмеженими можливостями проводяться заняття у формі вікторин, розвиваючих ігор, тренінгів, що дає можливість знайти нові мотивації у житті, зруйнувати бар’єри самотності тощо.

В читальному залі  районної бібліотеки для дітей відбувся перегляд мультимедійної презентації «До дня інвалідів» та огляд тематичної книжкової викладки «Навчи своє серце добру».

Відбулася презентація районного краєзнавчого музею в Біляївському психоневрологічному інтернаті, також передано буклети про музей і його філію – кімнату-музей Левка Мацієвича та розпочато збір літератури для бібліотеки інтернату.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечено санаторно – курортним лікуванням 4 інвалідів війни, 14 інвалідів загального захворювання та 10 дітей-інвалідів.

Проведено виплату грошової компенсації на бензин, ремонт  і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування 24 інвалідам на загальну суму 3,8 тис. грн., компенсацію за невикористане санаторно-курортне лікування 7 інвалідам на загальну суму 2,5 тис. грн.

Надано матеріальну допомогу 86 інвалідам на загальну суму  82,1 тис. грн.

Кількість переглядів: 1,006