Про виплату у 2018 році разової грошової допомоги до 5 травня

У 2018 році виплату разової грошової допомоги до 5 травня, передбачену Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»  здійснює Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів районним органам соціального захисту населення.

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації перераховує кошти через відділення зв’язку або установи банків на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсій. Особам, які не є пенсіонерами – за місцем їх проживання.

 Постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 170 «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» затверджено розміри допомоги до   5 травня, яка виплачується у таких розмірах:

особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та  інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

  • І групи – 3685 гривень;
  • ІІ групи – 3265 гривень;
  • ІІ групи – 2845 гривень;

учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 1265 гривень;

членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаними за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 630 гривень;

учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які бюули насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень.

Особи, які не отримали грошової допомоги, зокрема ті, що набули статусу згідно із статтями 6,7,9,10 і 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до 5 травня 2018 року включно, мають право звернутися за нею  та отримати її до 30 вересня 2018 року.

Списки осіб, які не перебувають на обліку в органах пенсійного фонду України формуються Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Державною службою з надзвичайних ситуацій та іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями, підприємствами, установами, організаціями та подаються районним органам соціального захисту населення.

Управлінням соціального захисту населення Олександрівської районної державної адміністрації 10 квітня 2018 року проведено виплату одноразової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни, які отримують пенсію в органах Пенсійного фонду України.  Кошти перераховані управлінням на банківські рахунки отримувачів та поштове відділення 695 особам на загальну суму 746,2 тис. грн..

Олександрівським районним військовим комісаріатом формуються списки  для виплати грошової допомоги до 5 травня учасників бойових дій, які звільнені з військової служби та перебувають на обліку у військовому комісаріаті за місцем реєстрації.

Кількість переглядів: 84