Проблеми переселенців на постійному контролі

Як налагоджено  у районі побут переселенців зі Східних областей? В яких умовах вони проживають? Чи вчасно їм виплачують  соціальні допомоги? Чого вони потребують і які плани мають на майбутнє? Відповіді на ці запитання цікавили спеціаліста управління соціального захисту нвселення райдержадміністрації Альону Присяжнюк, заступника начальника управління Пенсійного фонду в Олександрівському районі Валентину Лепіть та директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяну Приходько, які побували у родинах прибулих з Луганської та Донецької областей  і мешкають зараз  в Олександрівці.

 

Переселенка з Луганська Валентина Іллівна Добровольська з сином, донькою та внуком у ці дні обживає будинок, який залишився у спадок від колишнього чоловіка. Обживає, м’яко сказано, бо насправді власними силами роблять капітальний ремонт.

– Районна влада посприяла і допомогли нам щебенем, піском. Пенсію почала вже отримувати, то  придбали цемент, гіпсокартон, – розповідає жінка. Їсти вона готує на електроплитці. „Вже й оплатили борг попередніх господарів газовикам, а вони вже місяць не їдуть підключити газ”, – бідкається вона. А ще  її турбує опалення будинку взимку. „Про газ вже й не мрію, напевно доведеться мурувати плиту,” – висловлює припущення.

Подружжя Надії Іванівни та Олександра Борисенків з донькою і внуком приїхали до родичів в Олександрівку також з Луганська. „У територіальному центрі нам дали продукти, та й родичі з села допомогли картоплею та іншою городиною, пенсію отримуємо”, – з вдячністю розповіла жінка. Її внук цього року піде у п’ятий клас в Олександрівський НВК №3.

– Тікали з міста і не встигли взяти одяг хлопчика. Можливо, хтось допоміг би нам зібрати його до школи, – попросила Надія Іванівна.

Не змогла взяти одяг, залишаючи Шахтарськ Донецької області, і Тамара Іванівна Бончук. Вона з матір’ю та батьком також мешкають зараз у родичів.

– Сусіди повідомили, що наша вулиця у Шахтарську після артобстрілів майже повністю знищена, вціліло лише три будинки. Серед них й наш, але стоїть він без вікон, дверей, даху.., – зі сльозами на очах розповідає жінка. Вона з рідними планує зимувати в Олександрівці. У ці дні для її родини вже готується будинок на вулиці Садовій. „Роботи там ще багато, але сподіваємося, що до початку холодів встигнемо перебратися”, – впевнена Тамара Іванівна.

Зараз в Олександрівському районі перебуває близько 150 переселених осіб зі Сходу України, з них 21 дитина. Безпосередньо в Олександрівці мешкає 4 родини переселенців. Про це повідомив працівник райдержадміністрації Віталій Гуренко, зазначивши, що район всіляко сприяє вирішенню всіх їх проблем.

Кількість переглядів: 59