Продавець продовольчих товарів

Багато справ на  Землі важливих і потрібних людям. Одна з них – торгова. Продавець – це кваліфікований консультант покупця, його добрий порадник. Нинішній працівник торгівлі – це ініціативна, самостійна в прийнятті рішень особистість, яка відзначається оперативністю, творчим підходом до вирішення всіх питань, пов’язаних із продажем товару та збільшенням товарообігу. 

       В обов’язки продавця продовольчих товарів входить консультування покупця про ціну, властивості, смакові якості, кулінарне призначення і харчову цінність товарів. Він пропонує взаємозамінні і нові товари, а також товари супутнього попиту. Контролює своєчасне поповнення робочого запасу товарів, слідкує за термінами реалізації продуктів. Оформляє прилавкові та внутрішньо магазинні вітрини. Вивчає попит покупців. Бере участь в інвентаризації товарів. Контролює асортимент та залишки товарів через мережу інформаційних технологій. Одержує товари зі складу та від постачальника. Перевіряє і відбирає товари, які не підлягають прийманню за наявними дефектними ознаками.

Для успішного виконання роботи продавець повинен мати добре розвинені комунікативні якості, уміти легко вступати в контакт, виявляти побажання покупця, дохідливо пояснювати.

 Робота продавця протипоказана особам, що страждають хронічними інфекційними захворюваннями, опорно-рухового апарата і серцево-судинної системи, людям із зниженим рівнем слуху і зору.

Торгівля – рушійна сила економіки. Тому, сучасний продавець – це і товарознавець, і маркетолог та ініціативна, самостійна, професійно освічена людина.

 

Олександрівський РЦЗ

Кількість переглядів: 153