Професіографічна екскурсія

Професіографічна екскурсія-це форма організації пізнавальної діяльності учнів, спрямованої на одержання й аналіз професіографічної інформації безпосередньо в конкретних умовах професійної діяльності.Організація такої екскурсії займає належне місце в системі підготовки молоді до свідомого вибору професії,оскільки вона дає можливість у порівняно короткий термін за допомогою безпосереднього спостереження,що супроводжується необхідним поясненням,ознайомити учнів з основними структурними елементами аналізу конкретної професійної діяльності. Вона допомагає їм набути уміння самостійно аналізувати професії і співвідносити свої особисті якості з вимогами,які висуваються тією чи іншою професією до психологічної сфери особистості.  

 З метою формування ціннісного ставлення до праці,розуміння її ролі у житті людини і суспільства,розвитку інтересу до професійної діяльності дорослих 14 березня для учнів 8-х класів Олександрівської філії КЗ”Олександрівське НВО№1” було проведено професіографічну екскурсію у 29 Державну пожежно-рятувальну  частину ДСНС України з надзвичайних ситуацій.

Основним завданням даного заходу було розширення уявлень дітей про світ професій,зокрема тих,які актуальні на ринку праці нашого регіону;виховати позитивне ставлення та повагу до будь-якого виду трудової діяльності,а зокрема професії рятівника.

Цікаву та змістовну екскурсію для учнів провів пожежник М.О.Дорофеєв, який ознайомив зі спектром професій (пожежний рятувальник,водій автотранспортних засобів,начальник караулу,радіотелефоніст),які працюють на даному підприємстві та вимогами до них,навчальними закладами,де можна здобути відповідні кваліфікації.

В ході екскурсії учнів ознайомили з пожежними машинами,розповіли про пристрої та знаряддя ,які використовуються  під час тушіння пожежі та визволення людей під час аварій.

Такі екскурсії мають позитивне значення у профорієнтаційній роботі з учнівською молоддю,адже знайомлять дітей з професіями безпосередньо в конкретних умовах професійної діяльності.

Кількість переглядів: 23