Профорієнтаційна екскурсія у Бірківське лісництво

Професій у світі дуже багато.Дуже важко не розгубитись у їх  великій кількості професій.До того ж ,їх кількість постійно збільшується. У 1926 р. налічувалось близько 10 тис.професій,у 1991 р.- понад 50 тис.,а нині-більш ніж 100 тис. професій…Суспільство потребує роз’яснювальної роботи щодо професій,які є необхідними нашій державі. Якщо ж вибір зроблено  необгрунтовано, то людина приречена до багаторічних “Сизифових мук” . Тому щоб запобігти помилок у виборі майбутньої професії,необхідна психологічно і педагогічно доцільна,систематична робота з профорієнтації з учнівською молоддю як у школі,так і вдома.

 Основною метою екскурсії у Бірківське лісництво для учнів 8-А класу КЗ “Олександрівське НВО №2”Олександрівської РДА було ознайомлення школярів з професіями, пов’язаними з охороною мисливських угідь,доглядом тварин у заповідниках,охороною і захистом лісу у  районі обходу,поширенням і вирощуванням лісових культур та рідкісних видів лісокультурних насаджень. 

Основним завданням даного заходу було зорієнтувати учнів на свідомий вибір майбутньої професії(зокрема професій лісника та єгеря); розширити знання про професію лісника, популяризація робітничих професій,пов’язаних з окультуренням лісових масивів , які є актуальними на ринку праці України на сьогодні.

 Мабуть кожен з нас чув крилатий вислів:”ліси-легені Планети”,і що з кожним роком площа лісів зменшується через хижацьке ставлення людей до природи, яка дає все необхідне для життя.Тому для того, щоб було життя на нашій планеті нам необхідні рослини , а їм потрібний помічник-лісник.

Під час екскурсії діти познайомились з професією лісника, умовами праці та характером його роботи,оглянули територію розсадника молодих рослин рідкісних порід дерев та кущів.Прослухавши цікаву розповідь лісничого Літвіна Андрія Сергійовича , діти дізнались про умови вирощування та обробки саджанців рідкісних та поширених в наших природних умовах рослин, зокрема: ялини блакитної, туї срібної та європейської, ялівця сланцевого, липи, калини, дуба черешчатого.

Крім цього, діти дізнались про ряд споріднених професій, які передбачають чітку психологічну особливість- це не лише хороша фізична підготовка , а й знання біології тварин, птахів,будови рослин.Це професії мисливствознавця  та тваринника.У спеціалістів цього профілю основними якостями є любов до природи, винахідливість, сміливість, витривалість.

Кількість переглядів: 43