Протидія торгівлі людьми: профілактика соціального явища

Конституція України проголошує,що всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Вчинення по відношенню до людини злочину є грубим порушенням його прав і свобод.

Серед найболючіших порушень прав людини в сучасному світі є злочин,який має багато назв та облич- “біле рабство”,”торгівля людьми”,”контрабанда людьми”.Багатьом він здається атрибутом далекого минулого- елементом древньоєгипетської чи римської культури, негритянського рабства або слов’янського кріпацтва. Насправді, найсучасніші демократії до цього часуне можуть позбавитисьцього ганебного явища. Практично в усіх регіонах світу у тій чи іншій формі існує продаж жінок  для сексуальної експлуатації,дітей з метою незаконного усиновлення ,нещадна насильницька експлуатація чоловіків.  

Начальник Відділу “Олександрівського Бюро правової допомоги”Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної  вторинної правової допомоги Іван Васильович Чорний  провів Круглий стіл з безробітними Олександрівської філії Кіровоградського ОЦЗ ”Протидія торгівлі людьми: профілактика соціального явища”.

Захід,що відбувся 31 липня 2018 року, мав на меті донести до слухачів інформацію про торгівлю людьми, дітьми,зовнішні та внутрішні причини виникнення даної проблеми ; про те,які права порушуються в ситуації торгівлі людьми,як як захистити себе від шахрайства ,та як не потрапити до рук торгівців людьми;сформувати,особливо у молоді, навички безпечної поведінки, обачності та спостережливості.

Основним завданням даного заходу було розкриття суті проблеми торгівлі людьми, яка,власне, є проблемою праці (розгляд проблеми через призму організації праці приводить до висновку,що торгівля людьми- не що інше,як експлуатація людини,примушування її до виконання тих чи інших трудових відносин)  Іваном Васильвичем було наголошено,що молоді люди,котрі ще не мають достатнього життєвого досвіду, часто стають об’єктом торгівлі людьми.Також було  висвітлено основні завдання профілактичної роботи,щодо попередження та запобігання негативних наслідків.

Цікавою для слухачів виявилась презентація на тему “Торгівля людьмияк небезпечне соціальне явище”,історії молодих  людей ,які стали жертвами торгівлі. І.В.Чорним було акцентовано увагу слухачів на проблеми торгівлі людьми,а також проінформовано їх про ризики нелегальної міграції. Були дані корисні поради , як не потрапити до торгівців людьми ,та як діяти, якщо все ж таки така ситуація трапилася.

Серед слухачів було розповсюджено інформаційні матеріали на тему “Якщо Ви потрапили в торгівлю людьми і потребуєте невідкладної допомоги”.

Кількість переглядів: 56