Процеси децентралізації у районі

Для забезпечення виконання розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 22 січня 2018 року № 21-р “Про активізацію роботи з впровадження реформи децентралізації на території Кіровоградської області в 2018 році” та з метою формування пропозицій щодо внесення змін до затвердженого Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області, відбулося засідання робочої групи з підготовки матеріалів для проекту перспективного плану формування територій громад Олександрівського району. До складу даної робочої групи входять: голови сільських/селищних рад, депутати районної ради, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та підприємств, установ, організацій Олександрівського району.

За результатами обговорення, більшість членів робочої групи висловили думку щодо перспективності та доцільності створення однієї громади в межах району з центром в смт Олександрівка (за принципом “один район – одна громада”).

Проте, головами Єлизаветградківської та Лісівської селищних рад, Михайлівської та Ясинівської сільських рад наразі вивчається питання стосовно створення Єлизаветградківської громади та плануються проведення громадських слухань.

Крім того, голова Розумівської сільської ради має окрему думку та бажає створення Розумівської громади, але, поряд з тим,  не здійснює заходів щодо ініціювання створення  даної громади.

Також зазначимо, що під час обговорення, керівництво райдержадміністрації та районної ради висловили своє бачення реформи добровільного об’єднання громад. Було зазначено, що до процесу створення територіальних громад слід підходити виважено, аналізуючи всі фактори, зокрема демографічний, фінансовий, кадровий. Зосереджено увагу на необхідності проведення громадських обговорень в селах району та залучення найбільш широкого кола жителів. Голова райдержадміністрації Ольга Борота наголосила, що тільки від жителів району та їх вибору буде залежати подальший шлях реформи самоврядування та розвитку населених пунктів Олександрівського району.

Кількість переглядів: 32