Рада регіонального розвитку Кіровоградщини

На засіданні Ради регіонального розвитку, яке відбулася минулого місяця в Києві, Президент України Петро Порошенко доручив керівникам облдержадміністрацій провести відповідні засідання в областях.

3 грудня у м. Кропивницькому під керівництвом голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка відбулася Рада регіонального розвитку Кіровоградщини.

На форум з’їхалося більше семи сотень представників із усіх районів області. Участь взяли народні депутати, голова обласної ради, голови райдержадміністрацій, керівники міст, сіл, селищ, об’єднаних територіальних громад, депутати місцевих рад усіх рівнів, керівники закладів та провідних підприємств області. Участь у заході взяла і делегація від Олександрівщини, яку очолила голова райдержадміністрації Ольга Борота.

Відкриваючи засідання, Сергій Кузьменко окреслив пріоритетні напрямки економічного та соціально-культурного розвитку Кіровоградщини. Основну увагу керівник ОДА приділив впровадженню низки реформ. Сергій Кузьменко зазначив, що Президент України поставив чітке завдання: розпочаті реформи мають бути втілені в життя. За словами голови облдержадміністрації, перші наслідки змін необхідно чекати не один рік. “Ми повинні інформувати людей, що реформи втілювати складно, але саме їх реалізація дасть можливість у майбутньому жити в кращих умовах. Завдання номер один, що ставить Президент, – пояснити людям, які реформи відбуваються в країні, який від них очікується результат. Завдання номер два – повідомити, що в нас є послідовність, перспективи і плани на найближчий час. А для цього треба почути думку людей і врахувати їх побажання”, – підкреслив голова облдержадміністрації.

За словами голови облдержадміністрації, найуспішніша сьогодні реформа – децентралізаційна, позитивні результати якої суспільство вже відчуло. Зокрема, фінансова децентралізація відбулася на всій території області. У 2014-му році видатки місцевих бюджетів області загалом складали понад 5 мільярдів гривень, а на сьогодні це майже 15 мільярдів гривень. “Коштів у бюджетах наших громад стало втричі більше, які використовуються на будівництво доріг, придбання тролейбусів і автобусів, на покращення інфраструктури населених пунктів”, – наголосив Сергій Кузьменко. Керівник ОДА навів приклад обласного центру, де за кошти місцевого бюджету в останні кілька років придбано новий громадський транспорт, відремонтовано заклади охорони здоров’я.

Голова облдержадміністрації також відзначив, що жителі області відчули позитивні результати і від освітньої реформи. Чотири роки тому на освітню галузь області спрямовувалося 1 мільярд 800 тисяч гривень, сьогодні ця сума складає 4,5 мільярда гривень. “Ми створили освітні округи і придбали 45 автобусів, які підвозять дітей до опорних шкіл. Перші позитивні результати реформи засвідчило незалежне зовнішнє оцінювання минулого року, яке показало, що якість нашої шкільної освіти стала кращою і наші абітурієнти мають змогу вступати до найкращих вишів”, – підкреслив Сергій Кузьменко.

Говорячи про позитивні зміни в галузі охорони здоров’я, керівник ОДА звернув увагу, що за останні роки в медицину області інвестовано понад 400 мільйонів гривень, зокрема в оновлення закладів. Капітальні ремонти проведено в дитячій обласній лікарні, обласній лікарні, кардіодиспансері, онкодиспансері, госпіталі для ветеранів війни і станції переливання крові. У рамках проекту “Здоров’я наших дітей” в районних лікарнях відкриваються відремонтовані дитячі відділення. “Ми з вами показали нову якість обласних та районних закладів охорони здоров’я. Сьогодні це ж потрібно зробити в селищах, селах та об’єднаних територіальних громадах. Нині зусилля спрямовано на комфорт сільського населення, тому в області до кінця року буде побудовано 18 нових сільських лікарських амбулаторій, 3 з яких вже завершені – Панчівська, Маловисківська та Протопопівська”, – наголосив Сергій Кузьменко.

Окрему увагу очільник облдержадміністрації звернув на питання соціального захисту населення. Зокрема, у контексті підвищення ціни на газ Сергій Кузьменко зауважив: “Сьогодні необхідно пояснити кожній людині, що держава має виконувати свої міжнародні зобов’язання, взяті різними урядами впродовж останніх десяти років, і повертати запозичення. Але від рішення, що необхідно було ухвалювати для виконання зобов’язань перед міжнародними партнерами, люди не постраждають – держава їх обов’язково захистить. Президент України наголосив, що в державному бюджеті на 2019 рік буде достатньо коштів на субсидії для людей, які мають низький рівень доходів”. Соціальний захист, за словами керівника ОДА, це і можливість жителів області скористатися урядовою програмою “Доступні ліки” та отримати безкоштовні ліки або зі знижкою. Ця програма в області виконується.

Чимало зроблено і для розвитку фізкультури та спорту, на що звернув увагу керівник ОДА. Він зазначив, що цього року на Кіровоградщині за кошти державного бюджету у співфінансуванні з місцевими заплановано побудувати 23 міні-футбольних поля зі штучним покриттям, половину з яких уже збудували і ввели в експлуатацію. Нині триває будівництво другої черги майданчиків.

Інформуючи про економічний розвиток регіону, Сергій Кузьменко зауважив, що на території області працює багато успішних компаній. Однією з таких є науково-виробниче підприємство “Радій”, яке має значні успіхи у відкритті нових ринків. Цього року це підприємство уклало угоду з американськими партнерами на виробництво і поставку в США систем безпеки для атомних станцій.

Говорячи про традиційну для Кіровоградщини галузь – сільське господарство, очільник ОДА зазначив, що останніми роками аграрії збирають рекордні врожаї соняшника, який переробляється на підприємствах області. Завдяки цим підприємствам створено сотні нових робочих місць, збільшено надходження до бюджетів. Про розвиток видобувних підприємств Сергій Кузьменко поінформував у контексті питання ремонту доріг, оскільки вони забезпечують підрядників щебеневою продукцією.

Керівник ОДА підкреслив, що Уряд визначив пріоритетом побудову в державі нових доріг європейської якості. “За останні три роки Кіровоградщина отримала майже 3 мільярди гривень на дороги – це найбільша інвестиція за роки незалежності. І сьогодні ми вже чуємо гарні відгуки від людей щодо якості відремонтованих доріг в області”, – підкреслив Сергій Кузьменко. – Ми завершили ремонт дороги в напрямку міста Дніпро, розпочали роботу в напрямку Полтави, закінчуємо свою частину в напрямку на Миколаїв, значні кошти на 2019 рік передбачені на ремонт дороги в напрямку на Умань”. Окрім державних доріг, цього року було відремонтовано 100 кілометрів місцевих доріг за рахунок коштів Дорожнього фонду, ця робота буде продовжена і наступного року. Голова облдержадміністрації також зауважив, що в області з’явилися нові логістичні рішення – річку Дніпро почали використовувати як водний шлях доставки тисяч тонн вантажів, що дало змогу розвантажити від великовагового транспорту автомобільні магістралі.

Завершуючи свій виступ, Сергій Кузьменко зазначив, що голови райдержадміністрації і представники органів місцевого самоврядування повинні орієнтуватись у своїй роботі на думку людей, які живуть у місті, селі чи селищі, яким вони опікуються. “Наші люди – це і є наш головний радник. Як результат роботи нашого форуму сьогодні, необхідно провести такі ж засідання у всіх регіонах Кіровоградщини. Треба порадитися з людьми, щоб вони вказали вам на першочергові завдання. Усі ідеї ми систематизуємо і розробимо перспективний план роботи на найближчі три роки – “дорожню карту”, де буде зазначено завдання для органів державної влади і місцевого самоврядування”.

Також, під час форуму виступив голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, Кропивницький міський голова Андрій Райкович, народний депутат Костянтин Яриніч, голова Новоукраїнської міської об’єднаної територіальної громади Олександр Корінний, голова Голованівської РДА Олег Голімбієвський, фінансовий директор науково-виробничого підприємства “Радій” Аліна Бігун, голова приватного сільськогосподарського підприємства “Синюха” із Новоархангельського району Ольга Голобородько, директор Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Яременко.

Кількість переглядів: 63