Реалізація в Олександрівському районі завдань Президента України щодо створення умов для сімейного виховання дітей-інвалідів та дітей сиріт

  Заступник голови районної державної адміністрації Людмила Литвин провела нараду з структурними підрозділами райдержадміністрації з питання щодо створення умов для сімейного виховання дітей-інвалідів, а також створення в районі мережі закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Відкриваючи нараду, Людмила Литвин звернула увагу на забезпеченні реалізації права кожної дитини, в тому числі з особливими потребами, на виховання в сімейному колі, надання необхідної підтримки сім’ям, які виховують дітей з особливими потребами, – це ключова вимога Президента України і головний обов’язок для влади на місцях.

  На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації знаходиться 109 дітей-інвалідів, яким за І півріччя цього року надано допомоги на суму 729,8 тисяч гривень.

  У ході наради директор районного центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді Тетяна Приходько проінформувала присутніх, що за І півріччя 2013 року працівниками Олександрівського РЦСССДМ було проінспектовано 75 сімей, в яких проживає 78 дітей з особливими потребами.

За цей період під соціальним супроводом Олександрівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебувало та перебуває 5 сімей, в яких проживає 5 дітей з особливими погребами.

  Для реалізації особистого потенціалу дітей з особливими потребами та родин, в яких вони виховуються вживалися такі заходи:

     –   залучення до навчально-виховного процесу;

   лікування та реабілітація в оздоровчих санаторіях;

   сприяння в обстеженні, лікуванні та підготовці до проведення операції;

   залучення мецената для придбання слухового апарату;

   психолого-педагогічна підтримка;

   сприяння в оформленні інвалідності;

– популяризація творчих здібностей дітей з особливими потребами (участь у фестивалі «Повір усебе, і в тебе повірять інші»)

  На обліку служби у справах дітей станом на 1 липня 2013 року перебуває 102 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування з них Сімейними формами виховання охоплено 85 дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, з них: 64 дитини перебувають під опікою, піклуванням, 10 – у прийомних сім’ях та 9 – у дитячих будинках сімейного типу. Тимчасово влаштовано у сім’ю громадян України 3 дитини. В інтернатних закладах виховується 10 дітей, з них: в закладах Міністерства освіти і науки – 8 дітей, Міністерства охорони здоров’я – 2 дітей. У професійно-технічних училищах навчається 6 дітей

  За результатами наради дано відповідні доручення.
Кількість переглядів: 59