Реформи впроваджуються. якими вони будуть

15 березня відбулося розширене засідання Координаційної ради при голові районної ради, яке провів голова районної ради Василь Скляренко. У роботі Координаційної ради взяв участь голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв, сільські та селищні голови, заступники голови ради та адміністрації.

На засіданні обговорено соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича на  розширеному засіданні Кабінету Міністрів України 7 березня 2012 року.

Про нову соціальну політику, ініційовану Президентом, на засіданні Координаційної ради розповів голова районної державної адміністрації В.В. Авксентьєв.

– Стратегічних напрямків, визначених Президентом, чотири, – наголосив голова РДА і охарактеризував кожну з них. Перше – це відновлення довіри суспільства до державної політики та її спрямованість на покращення життя громадян. На рівні держави взято курс на відновлення соціальної справедливості, а значить максимальне скасування пільг для всіх тих, хто цього не потребує. Другим напрямком Президент назвав комплексне перетворення підходів до оплати праці, податків та соціального страхування. Глава держави наголосив, що необхідно зупинити подальше соціальне та економічне розшарування суспільства, а також підняти рівень доходів працюючого населення та соціального забезпечення вразливих верств. Третій напрямок, який окреслив Глава держави, – це глибока модернізація сфери соціального забезпечення. На рівні держави планується перейти від безсистемних виплат до адресної допомоги та соціальних послуг, які відповідають потребам конкретної людини та сім’ї. Четвертим важливим напрямком соціальних реформ є сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць для громадян.

Голова райдержадміністрації наголосив також, що Президент України дав доручення Кабінету Міністрів  у світлі соціальних ініціатив найближчим часом розробити і запровадити нові розміри прожиткового мінімуму, він має зрости на 14 відсотків. На 100 гривень зростуть пенсії непрацездатним громадянам, які вийшли на пенсію до 2008 року. На 165 гривень більше отримуватимуть з 1 липня військові пенсіонери. Вдвічі збільшаться виплати інвалідам Великої Вітчизняної  війни до Дня Перемоги, зростуть також і пенсійні виплати для учасників Великої Вітчизняної війни. Зростуть і страхові виплати людям, які працюють на шкідливому виробництві. По 1000 гривень одержать вкладники колишнього Ощадбанку, які їх не отримали, а це шість мільйонів вкладників. Уряд має розробити і Програму кредитування під житлове будівництво, у рамках якої люди отримають можливість купувати житло під мінімальні (2-3) відсотки.

Виконання соціальних ініціатив Президент триматиме на контролі, відтак всі відповідальні особи повинні бути готові до звіту по кожному з оголошених принципів подальшого впровадження реформ у соціальній сфері, наголосив В.В. Авксентьєв.

Учасники Координаційної ради обговорили також безпрецедентний в Україні проект „Стоп  радон”, ініційований очільником області Сергієм Ларіним за підтримки народного депутата від Партії регіонів Олександра Єдіна. Детально інформував учасників Координаційної ради про виконання заходів обласного проекту „Стоп радон” начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій РДА Олександр Демченко. Він зокрема сказав, що в районі вже встановлено у кожній школі, дитячому садку, центральній районній лікарні спеціальні датчики, які фіксуватимуть протягом місяця рівень концентрації радону. Після чого ці результати будуть  оброблені в Києві  в інституті імені Марзеєва. Це дасть змогу  науковцям розробити заходи, незважаючи на те є чи немає газу радону у приміщенні, перелік заходів, які повинні сприяти зменшенню концентрації газу.

Ініціатива голова  ОДА Сергія  Ларіна, підкреслив О. Демченко, покликана дати людям відповіді на запитання, які їх турбують вже давно і водночас убезпечити їх здоров’я від впливу природних факторів.

Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в сільських та селищних радах району говорили на Координаційній раді начальники Олександрівської об’єднаної Державної фінансової інспекції Анатолій Каражбей та фінансового управління РДА Валентина Шията.

Про розвиток професійної освіти в районі інформував присутніх завідуючий філією Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування Володимир Шевченко.

З усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення.

Кількість переглядів: 47