Рік надій і змін на краще

    Наближається до завершення нинішній рік. Саме час підбивати підсумки зробленого, накреслювати плани на майбутнє. З точки зору суспільно-політичного аспекту рік, що відходить, був позначений виборами Президента та виборами до місцевих органів. За підсумками виборів до влади прийшла нова команда – команда Партії регіонів, яка відразу заявила про себе конкретними справами, а не порожніми обіцянками і популістськими лозунгами.
    Про підсумок зробленого в районі новою владою розповідає голова районної державної адміністрації Валерій Володимирович Авксентьєв. Свою аналітичну оцінку результатам роботи нової влади дають також окремі керівники та селищні голови.  
    В.В. Авксентьєв:
    – Все, що зроблено за рік, це наші зобов’язання перед виборцями. Все, що ми пообіцяли, практично виконане. Нашій команді є чим звітувати наприкінці цього року, який став роком надій і змін на краще.
    Перед нами стояло важливе завдання забезпечення теплом жителів селища Лісового. І до настання холодів ми повністю впоралися з величезним обсягом робіт у селищі по обладнанню житлового фонду індивідуальним газовим опаленням. Роботу зроблено, обіцяне виконано. Ми чесно можемо дивитися людям у вічі і спокійні за їх тепло і затишок у квартирах.
    Ми обіцяли відновити роботу ПАТ „Другий імені Петровського цукровий завод” в Олександрівці у 2011 році. Непростим і нелегким був шлях вирішення цього завдання. Але в результаті вжито конкретних і безповоротних заходів для запуску заводу. Завод буде працювати – і це сьогодні найголовніше.
    За довгі роки тяганини саме нашій команді вдалося повернути у комунальну власність району приміщення колишнього дитячого садка в Олександрівці. Протягом першого півріччя наступного року буде відремонтовано цей дитячий заклад, що дасть змогу зняти проблему черг у дитсадки в Олександрівці і приміському селі Бірках та виконувати державну програму дошкільної освіти дітей.
    Як і планувалось, у цьому році завершено першу чергу реконструкції водогону в Олександрівці. Нова система водогону буде під’єднана до свердловини, що значно покращить якість води завдяки новим трубам. Наступного року розпочнуться роботи другої черги водогону, пов’язані з очищенням води.
    Значний обсяг робіт у цьому році вдалося виконати по благоустрою селища Олександрівки. Зусиллями селищної ради облаштовано зону відпочинку на перехресті вулиць Леніна та Перемоги, укладено плитку на тротуарах по вулиці Леніна. У наступному році планується ремонт дорожнього покриття вулиць.
    У цьому році було зроблено ямковий ремонт на дорогах місцевого значення та в окремих селах: Букварці, Бандуровому, Бовтишці, Несватковому та інших.
    За рахунок коштів районного бюджету та громади у селі Голиковому вирішено болючу проблему функціонування місцевої школи без зміни її статусу. За кошти районного бюджету відремонтовано дах Кримківської школи, який було зруйновано внаслідок снігопадів минулорічної зими.
    Значну увагу районна державна адміністрація приділяла галузі охорони здоров’я у районі. Зрушено з місця не вирішувану роками кадрову проблему центральної районної лікарні. У лікарню прийшли молоді лікарі. Молоду родину лікарів забезпечено житлом. За кошти районного бюджету для них придбано в Олександрівці добротний будинок з усіма побутовими зручностями.
    Виділено кошти з районного бюджету і на зміцнення матеріальної бази районної лікарні, зокрема днями в пологове відділення буде придбано два нових спеціалізованих ліжка. І без перебільшення можна сказати, що пологове відділення нашої ЦРЛ за оснащенням одне з найкращих в області.
    Що ж стосується планів на 2011 і наступні роки, то вони вже конкретно визначені у регіональному розділі програми „Центральний регіон-2015”. Зроблено великий обсяг робіт, щоб сформувати практично по кожному населеному пункту завдання на найближчі 5 років. На сьогодні формування програми завершено. Є конкретні завдання, є план дій, і ми будемо його втілювати в життя, працюючи за принципом „пообіцяли-виконали”.
    В.О. ЗАХАРОВ, Олександрівський селищний голова:
     – Олександрівка – це візитна картка району і повинна мати своє особливе обличчя. Для цього розроблено Генеральний план селища. Але життя не стоїть на місці, і він потребує оновлення. Зараз його передано в обласний інститут „Градопроект” для внесення змін. Саме згідно Генерального плану селища буде розвиватися вся інфраструктура Олександрівки. 
    – Олександрівці вкрай потрібний ще один дитсадок . Уже виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію закладу по вулиці Суворова,1. З нового року там розпочнуться ремонтні роботи. У фінансуванні буде і дольова участь Бірківської сільської ради, оскільки планується відкриття двох груп для дітей села Бірок. 
     – Місце останнього спочинку людей має бути найсвятішим. Тому нині на двох кладовищах Олександрівки ми наводимо порядок. На колишньому вирубано старі дерева, кущі, вивезено сміття. Плануємо обгородити і нове, і старе кладовища, встановити контейнери, облаштувати в’їзди і входи.
    В.В. ГАЛКІН, Лісівський селищний голова:
    – Тільки той, хто пережив морозну минулорічну зиму у холодних неопалювальних квартирах, може по-справжньому оцінити тепло і затишок, яке забезпечене людям завдяки наполегливості і реальній турботі влади. У селищі знято напругу, у людей гарний передноворічний настрій, бо найголовніше у щоденному житті – це влаштований побут, це тепло і домашній затишок.
    М.І. ОБІДІН, директор ПАТ „Другий імені Петровського цукровий завод”:
     – Нелегкі організаційні моменти, переговори щодо відновлення роботи у 2011 році практично завершено. Уже в лютому ми почнемо укладати договори з постачальниками сировини, а з квітня на заводі розпочнуться ремонтні роботи і підготовка до сезону цукроваріння. Складено бізнес-план розвитку підприємства, обстежено обладнання, визначено обсяг робіт, зроблено запас сировини на весну для того, щоб мати кошти на ремонт. Готуємось до нового сезону, до відновлення роботи заводу.
    В.Д. ЩУР, головний лікар Олександрівської центральної районної лікарні:
     – Придбання для пологового відділення двох спеціальних найновіших ліжок сприятиме покращенню обслуговування пацієнтів відділення, організації роботи його за новітніми сучасними методами. Крім того, за бюджетні кошти буде придбано також спеціальні шприци-тюбики у це ж відділення. Матеріальна база нашої лікарні досить міцна, а головне відповідає високим сучасним стандартам.
    В.І. СТЬОЖКА, начальник філії „Олександрівський райавтодор”, заслужений будівельник України, депутат обласної ради:
     – Кажуть по бездоріжжю далеко не заїдеш і не зайдеш. Особливо актуальна ця істина для нас, дорожників. Ми б ладні усі дороги зробити ідеальними, і в нас є для цього всі технічні можливості і професійні кадри. Та доводиться виходити з реальних можливостей, пов’язаних перш за все з фінансуванням. І хоч воно було недостатнє, та в цьому році нам вдалося відремонтувати сільські дороги до Вищих Верещак, Несваткового і в самому селі, до Єлизаветградки, відрізок дороги в Бірках до дитячого табору „Жовтень”, дорогу до Цвітного та в напрямку до Михайлівки.
    К.С. БАРАННІК, лікар-уролог Олександрівської центральної районної лікарні: – Сказати, що наша сім’я просто задоволена умовами, які нам запропонували в Олександрівці за направленням сюди після закінчення медичного закладу, буде замало. Що ще треба молодим спеціалістам: є хороша робота, добротне житло. І дитсадок буде поряд для сина. Ми вдячні за таку турботу. І робота в радість.
Кількість переглядів: 60