
Про особливості реформування економічної і соціальної галузей на місцевому рівні розповідають голова районної державної адміністрації Валерій Володимирович Авксентьєв та голова районної ради Василь Іванович Скляренко.
Валерій Володимирович АВКСЕНТЬЄВ:
– Протягом останніх років в Україні не проводилося жодних реформ, які б сприяли покращенню соціально-економічної ситуації та політичній стабілізації. Тому нині реформування потребують цілі галузі, тобто для прискорення розвитку економіки треба проводити комплексні реформи. Це і реформа житлово-комунального господарства, реформи в економіці, медичній галузі, освіті, адміністративна пенсійна реформа.
Виходячи з реальної ситуації, ми вже розпочали перші кроки на шляху реформування медицини, освіти, ЖКГ в районі, зокрема у сфері покращення якості надання послуг. Останнім часом додатково за кошти районного бюджету укомплектовано найсучаснішим обладнанням пологове відділення центральної районної лікарні, придбано для лікарні і новий переносний рентген-апарат. Для закріплення молодих фахівців-лікарів у районі закладено кошти у бюджеті для придбання для них житла.
Якісно повинне змінитися і житлово-комунальне господарство району. За бюджетні кошти для КП „Оберіг” закуплено екскаватор, передбачено кошти і купівлю нового спеціалізованого автомобіля для вивезення сміття. Все це дасть значно покращити санітарний стан селища. У минулому році повністю завершено першу чергу реконструкції водогону в Олександрівці. У цьому році буде реалізовано другий етап реконструкції водогінної системи, пов’язаний з водоочищенням, що значно підвищить якість питної води. Нові якісні зміни відбуваються і в галузі освіти. Розробляється якісна програма оптимізації загальної середньої освіти шляхом створення освітніх округів з базовими школами, що забезпечить в кінцевому підсумку покращення якості навчання для всіх учнів, особливо сільських школярів. Продовжується втілення в життя ще однієї освітньої програми „Шкільний автобус”. У цьому році для потреб освітянської галузі району буде придбано ще два шкільних автобуси.
Що ж стосується покращення дошкільної освіти, то вже виділено Олександрівській селищній раді першу частину коштів на ремонт приміщення дитячого садка по вулиці Суворова,1. Введення в дію ще одного дитячого садка в Олександрівці розв’яже проблему забезпечення дітей дошкільною освітою.
Реальні кроки робить влада у районі і для підтримки розвитку малого підприємництва. На останній сесії районної ради виділено 150 тисяч гривень на підтримку малого бізнесу та затверджено механізм надання такої фінансової допомоги, оголошено конкурс на відбір інвестиційних бізнес-проектів суб’єктів малого підприємництва району.
Головне, що реформи повинні проводитися не заради реформ. Насамперед йдеться про реальні зміни, яких вимагає саме життя. І нова владна команда Президента це розуміє. Звичайно жодна реформа дає результат не відразу, шлях цей непростий, часом болючий, але вкрай необхідний, щоб в кінцевому результаті відбулися якісні зміни і їх якнайшвидше відчув кожен громадянин.
Орієнтиром реформування у нашому регіоні, в тому числі і в нашому районі, є програма „Центральний регіон 2015”, розроблено з ініціативи і під егідою голови ОДА Сергія Ларіна, де чітко визначено цілі і завдання практично в кожному населеному пункті.

Василь Іванович СКЛЯРЕНКО:
– Будь-які структурні реформи повинні супроводжуватися створенням ефективної системи державного управління. Від цього безпосередньо залежить швидкість змін і якість їх впровадження. Виконавчий апарат, органи місцевого самоврядування повинні працювати як злагоджений механізм – бути мобільним і гнучким. Президент України Віктор Янукович почав перший етап адміністративної реформи, поліпшивши структуру виконавчої влади. Реформа продовжиться не один рік і буде підкріплена фундаментальною законодавчою базою. Кадрова оптимізація і ротація проходитиме поступово і продумано, виходячи з критерію досвідченості і професіоналізму кожного працівника. Скорочення штатів – не мета, а інструмент підвищення якості і швидкості роботи чиновників.
Адміністративна реформа супроводжуватиметься скороченням держапарату. Витрати на утримання органів виконавчої влади в 2011 році будуть понижені більш ніж на 1 млрд. грн. Це пряма економія бюджетних коштів.
Оптимізація системи виконавчої влади – перший етап адмінреформи. Цей досвід буде використаний в ході проведення ще масштабнішої реформи – реформи системи органів місцевого самоврядування, яка передбачає щоб функції, які можуть виконувати органи місцевого самоврядування, були передані саме їм, а держава забезпечувала лише встановлення правил життя суспільства.
Принципово важливо, щоб якісні зміни, які вже почали відбуватися, якнайшвидше відчув кожен громадянин. Тому своїм завданням – завданням органів місцевого самоврядування є не гаяти час, а ініціювати процес реформування. Кожен регіон має свою специфіку, тож важливо робити акцент на реалізації регіональних стратегій розвитку. Підтримую позицію голови райдержадміністрації Валерія Володимировича, що основним стратегічним документом для нас є програма „Центральний регоін-2015”. Щоб її виконати нам усім необхідна консолідованість дій, виконавча дисципліна. Ми будемо цього вимагати від кожного керівника. І я впевнений, що органи місцевого самоврядування нашого району підтримають принципову позицію Президента України і виконають поставлені завдання.