Роз’яснення деяких питань пенсійного забезпечення

Питання пенсійного законодавства цікавлять  не тільки пенсіонерів,  а й пацючих, оскільки  кожна людина  думає про забезпечену старість.

Для роз’яснень питань пенсійного законодавства  кожну  третю середу місяця управлінням  в районі проводиться День Пенсійного фонду. В цей день проводяться зустрічі з пенсіонерами за місцем їх проживання, з трудовими колективами підприємств, установ та організацій.

Крім того, в управлінні діє телефон “гарячої лінії” ( 3-20-60), на першому поверсі  управління  відкрита громадська приймальня, яка працює за принципом “єдиного вікна”.  Проводячи виїзні зустрічі, особистий прийом та відповідаючи на  питання “гарячої” телефонної лінії, хочеться надати відповіді на найбільш характерні  питання людей:

У якому віці жінки мають право на пенсію? Який необхідний мінімальний страховий стаж роботи для призначення пенсії за віком?

Відповідно до ст. 26 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”:

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

57 років 6 місяців – які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;

58 років – які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;

58 років 6 місяців – які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;

59 років – які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;

59 років 6 місяців – які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;

60 років – які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

  За який період береться заробітна плата для обчислення пенсії?

Відповідно до ст.40 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” для обчислення пенсії враховується заробітна плата за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки  про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата  ( дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Кількість переглядів: 26