Роз’яснювальна робота з легалізації заробітної плати триває

Офіційне працевлаштування – захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати та пенсійне забезпечення. В умовах нашого сьогодення – це є актуальним питанням громадян всіх верств населення.

Спеціалістами відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення Олександрівської райдержадміністрації продовжує проводитися роз’яснювальна робота щодо забезпечення дотримання норм трудового законодавства, у тому числі щодо захисту прав громадян, пов’язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками, приділяючи особливу увагу легалізації заробітної плати та зайнятості населення, як джерелу до бюджету.

Спілкуючись з фізичними особами – підприємцями Олександрівщини у січні-лютому 2020 року спеціалісти управління наголошували, що Законом України від 14.11.2019 № 294-ІХ «Про Державний бюджет України    на 2020 рік»  з 01.01.2020 року мінімальна заробітна плата становить 4723 грн., і що за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати  (30 х 4 723 грн. = 141 690 гривень) у разі фактичного допуску працівника  до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника   на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

 У ході проведення заходів було розповсюджено друковану продукцію – листівки та пам’ятки з інформацією щодо недопустимості виплати заробітної плати «в конвертах» та правильності оформлення праці найманих працівників

Кількість переглядів: 0