Розширення мережі дошкільних навчальних закладів – завдання Президента України

Головним питанням оперативної наради з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, відомств та інших органів центральної виконавчої влади, яку 23 вересня провів голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв, було питання розширення мережі дошкільних навчальних закладів району – запоруки якісних освітніх послуг. В нараді взяв участь голова районної ради Василь Скляренко

  Відкриваючи нараду Валерій Авксентьєв зазначив: „Першочерговим завданням у дошкільній освіті району є розвиток мережі дошкільних навчальних закладів, особливо у сільській місцевості, шляхом відкриття додаткових груп відповідно до потреб населення, забезпечення дошкільних навчальних закладів сучасними меблями, спортивним обладнанням, іграшками, іншими засобами навчання і виховання для створення комфортних та безпечних умов перебування дітей у дошкільних закладах, надання якісних освітніх послуг. Саме таке завдання ставить перед владою на місцях Президент України.

   Детальний аналіз стану розширення мережі дошкільних навчальних закладів району зробив начальник відділу освіти райдержадміністрації Федір Шаповал.

    Діти дошкільного віку практично всіх населених пунктів нашого району мають змогу отримувати дошкільну освіту у навчальних закладах. Станом на 23 вересня 2013 року 765 дітей віком від 2 до 6 років відвідують дошкільні навчальні заклади і дошкільні підрозділи навчально – виховних комплексів, яких у районі 10 (ДНЗ) і 15 (НВК). 

    За поданими списками по мікрорайонах у населених пунктах проживає дітей віком від 0 до 6 років 1643 особи, від 1 до 6 – 1445 дітей, від 3 до 6 – 873 дитини. Протягом двох останніх 2012, 2013 років проводилась робота щодо розширення мережі дошкільних навчальних закладів.

     Так у 2012 році створено два навчально – виховні комплекси Олександрівський №2 та Олександрівський №3, в яких функціонує по 1 дошкільній групі. У минулому навчальному році виховувалось 56 дітей, станом на вересень цього року – 47 осіб. Створення навчально – виховних комплексів у райцентрі дало змогу частково вирішити питання черги по влаштуванню дітей до дошкільних навчальних закладів.

     У 2012 році при Бірківській загальноосвітній школі була відкрита група для дітей дошкільного віку, що дало змогу 15 малятам здобувати дошкільну освіту. З вересня 2013 року школа зміна назву і тип, тобто на сьогодні це Бірківський навчально – виховний комплекс з однією дошкільною групою, списковий склад дітей 16 осіб.

   Повністю вирішено питання влаштування дітей до Михайлівського дошкільного навчального закладу завдяки відкриттю у вересні 2013 року ще однієї вікової групи. В даний час у цьому закладі три вікові групи, списковий склад дітей 70 осіб, з яких 7 дітей довозяться із села Ясинове. Створення Лісівського навчально – виховного комплексу, де працює дві дошкільні групи, вирішило питання здобуття дошкільної освіти для 40 вихованців.

    На сьогодні на черзі по влаштуванню до дошкільних навчальних закладів райцентру перебувають 26 дітей, яким на 1 вересня 2013 року виповнилось три роки. Створення ще однієї вікової групи при Олександрівському НВК №2 вирішить питання здобуття дітьми четвертого року дошкільної освіти. 

   Крім того на нараді розглянуто наступні питання :

   – про стан виконання завдань та заходів Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки в частині поліпшення матеріально-технічного стану та забезпечення медичним обладнанням лікувальних закладів району;

   – про стан надзвичайних ситуацій в Олександрівському районі.

   По всіх розглянутих питаннях дані відповідні доручення.

Кількість переглядів: 284