Розвиток галузі освіта у 2014-2018 роках

Для забезпечення конституційних прав і державних гарантій щодо доступності здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку в районі затверджуються цільові програми. Відповідно їх здійснювалось фінансування:

2015 рік 2016 рік 2017 рік 2018 рік
1806,4 тис. грн. 486,5 тис. грн. 655,8 тис. грн. 1138,2 тис. грн.

На сьогодні відсутня черга на зарахування дітей у заклади дошкільної освіти. Зменшилась чисельність дітей з розрахунку на 100 місць і складає 94 особи (в 2014 році ця цифра становила 109).

Все це стало можливим завдяки відкриттю двох додаткових дошкільних груп на 40 місць в Олександрівському НВК та Несватківській філії КЗ «Олександрівське НВО №2». Для цього було задіяно 446,7 тис. грн. з районного бюджету.

Постійно здійснюються роботи по осучасненню освітнього середовища закладів дошкільної освіти, зміцнення їх матеріально-технічної бази за рахунок коштів сільських та селищних рад і районного бюджету (відремонтований дах в Красносілківському ДНЗ – 300 тис. грн., введена в дію система водозабезпечення та водовідведення в Родниківському, Єлизаветградківському, Красносілківському, Івангородському дошкільних навчальних закладах – 142 тис. грн., здійснювалось придбання сучасного ігрового обладнання, твердого та м’якого інвентарю – 30,8 тис. грн. у 2018 році).

В 2016 році галузь освіти Олександрівського району була реорганізована рішенням сесії Олександрівської районної ради.

У результаті цього в районі нині функціонують 5 навчально-виховних об’єднань з опорними школами та 19 їх філіями. Це дало змогу забезпечити доступ до якісної освіти дітей сільської місцевості, зменшити кількість класів з неповною комплектацією.

Проведені зміни сприяли значному зміцненню матеріальної бази закладів загальної середньої освіти, зокрема, опорних шкіл. Для забезпечення підвезення учнів до опорних закладів із сіл Ставидла, Бандурове, Триліси, Китайгород, Северинівка, Бовтишка, Розумівка було придбано в 2016, 2017 роках три автобуси на загальну суму 4338,5 тис. грн.

Варто наголосити, що ці  зміни суттєво вплинули на якість освіти. Зросла кількість переможців обласного етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з 6 осіб в 2015 році до 14 осіб в 2019 році, учнів-членів МАН при захисті науково-дослідницьких робіт в обласному етапі з 5 переможців у 2015-2016 н.р. до 8 переможців у 2018-2019 н.р.

Зріс рівень знань учнів за результатами участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

Кількість учнів, задіяних в гуртках та секціях позашкільних навчальних закладів у 2018-2019 н.р. збільшилась до 80% від загальної кількості учнів.

В зв’язку із цим значно зросли і досягнення позашкільників в обласних та Всеукраїнських конкурсах, змаганнях (перемоги): з 38 в 2015-2016 н.р. до 48 в     2018-2019 н.р.

Районна державна адміністрація та районна рада визнали за необхідне підтримати обдарованих учнів, їх вчителів. Було прийнято рішення районної ради від 06 квітня 2017 року №184 про схвалення такої програми. 

Починаючи з 2015 року значно збільшилось фінансування галузі в цілому.

Варто зазначити, що за період з 2015 року зріс розмір заробітної плати вчителів з 3068,39 грн. до 7959,07 грн.

При цьому педагогам виплачується 20% надбавки за престижність, щорічна грошова винагорода у розмірі посадового окладу, матеріальна допомога, премії до визначних державних свят, тощо, відновлено оплату відряджень для проходження курсової підготовки вчителів. Прогнозовані видатки на 2019 рік складають 153,4 тис. грн.

Фінансування галузі освіти було пріоритетним для органів влади протягом всього періоду.

Це і поповнення шкіл сучасними навчальними кабінетами, комплексами для навчальних кабінетів, інтерактивним тиром в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 та Олександрівській філії КЗ «Олександрівське НВО №1», Михайлівській ЗШ І-ІІІ ступенів КЗ «Михайлівське НВО», Красносільській ЗШ І-ІІІ ступенів КЗ «Красносільське НВО», Красносілківській ЗШ І-ІІІ ступенів КЗ «Красносілківське НВО».

Значна увага приділяється підтримці в належному стані приміщень закладів, облаштуванню сучасних умов у них. Для цього було виділено на капітальні ремонти.

Зокрема, проведено ремонт даху та утеплення приміщення дошкільної групи та їдальні Цвітненської філії КЗ «Красносільське НВО», ремонт приміщення Голиківської філії КЗ «Красносілківське НВО», ремонт даху Несватківської філії КЗ «Олександрівське НВО №2», заміна системи опалення в Михайлівській ЗШ І-ІІІ ступенів та Лісівській філії КЗ «Михайлівське НВО», встановлення твердопаливних котлів в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1», заміна віконних блоків у Соснівській філії КЗ «Красносільське НВО» та в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1», ремонт частини приміщення Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1».

Проведено облаштування пришкільних територій в Олександрівському НВК «Олександрівське НВО №2», Староосотській та Олександрівській філіях КЗ «Олександрівське НВО №1», ремонт навчальних кімнат в закладах загальної середньої освіти, ремонт теплотраси та заміна котлів в Підлісненській філії КЗ «Олександрівське НВО №2», відновлення системи каналізування в Красносільській ЗШ І-ІІІ ступенів КЗ «Красносільське НВО», переведення на електричне опалення приміщень Бовтиської філії КЗ «Олександрівське НВО №2».

Організація харчування школярів завжди була в центрі уваги районної державної адміністрації, районної ради, відділу освіти. Адже важливо, перш за все, зберегти здоров’я дитини в закладі освіти. З року в рік поліпшувалась якість харчування, за рахунок збільшення фінансування.

Поновлювалось та поповнювалось технологічне обладнання харчоблоків закладів загальної середньої освіти.

Зокрема, встановлено витяжки в харчоблоках Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 та Олександрівської філії КЗ «Олександрівське НВО» та Красносільській ЗШ КЗ «Красносільське НВО», придбано електроплити, електром’ясорубки, бойлери, мийки, холодильники, морозильні камери, меблі в переважну більшість харчоблоків.

Суттєво зросли витрати на придбання комп’ютерної техніки.

Придбано інтерактивні комплекси в Олександрівську ЗШ І-ІІІ ступенів №1, Староосотську та Олександрівську філії КЗ «Олександрівське НВО №1», Олександрівський НВК КЗ «Олександрівське НВО №2», Красносільську ЗШ І-ІІІ ступенів КЗ «Красносільське НВО», Михайлівську ЗШ І-ІІІ ступенів КЗ «Михайлівське НВО», придбано моноблоки в Староосотську та Олександрівську філії КЗ «Олександрівське НВО №1», Бірківську та Несватківську філії КЗ «Олександрівське НВО №2», Вищеверещаківську КЗ «Красносільське НВО», Єлизаветградківську філію КЗ «Михайлівське НВО». Проведено заміну технічно застарілої техніки в 11 закладах.

На підтримку Нової української школи в усі 23 перші класи району закуплене комп’ютерне обладнання (принтер, ноутбук, програмне забезпечення), дидактичний матеріал. Придбані 300 комплектів сучасних меблів та 10 комплектів за кошти спонсорів на загальну суму 12750 грн.

Крім цього, в 14 закладів загальної середньої освіти, де функціонують перші класи, придбано ламінатори.

Загальна вартість закупленого обладнання та матеріалу, становить 1216000 грн. Із них із місцевого бюджету 153,2 тис. грн.

У 2018-2019 н.р., за підтримки фонду the LEGO Foundation, всі перші класи району отримали ігрові набори LEGO «Шість цеглинок» та набори LEGO Pley Box.

Суттєва підтримка протягом п’яти років надавалась позашкільним навчальним закладам району. 

Це і придбання сценічних костюмів, техніки, матеріалів для роботи гуртків, ремонт навчальних кабінетів та заміна вікон в приміщенні РЦДЮТ.

Вжито цілий ряд заходів для підтримки національно-патріотичного виховання в районі.

В 2017 році для забезпечення навчально-виховного процесу засобами інформаційно-комунікаційних технологій та для проведення заходів національно-патріотичного виховання в КЗ Олександрівське НВО №1» придбано інтерактивний тир на суму 79,88 тис. грн.

В 2018 році були виділені кошти для придбання пневматичної зброї для 5 навчально-виховних об’єднань» та макетів АКМ-74.

В червні 2018 року придбано туристичне спорядження (спальні мішки, намети, рюкзаки, одяг) для команди «Нащадки козаків» Красносілківського НВО, яка представляла наш район на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на суму 46 тис. грн.

В березні 2019 року придбано комплект спортивно-туристичного спорядження для вихованців гуртка РЦДЮТ «Спортивний туризм» на суму 46,4 тис. грн.

В червні 2019 року придбано спорядження для команди «Сокіл» КЗ «Олександрівське НВО №1», яка представляла наш район на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри. «Сокіл » («Джура»).

З 2017 року приділяється належна увага навчанню дітей з особливими освітніми потребами. Значні кошти були спрямовані на організацію роботи дітей з особливими освітніми потребами.

З 2018 року розпочала свою діяльність КУ «Олександрівський інклюзивно-ресурсний центр».

Для облаштування центру закуплено комплект офісних і дитячих меблів, комп’ютерне обладнання та комплект розвиваючих ігор (логічні конструктори, пазли, тематичні картки, панно) і дидактичних матеріалів на суму 120,8 тис. грн. за рахунок державної субвенції та за рахунок коштів місцевого бюджету.

При опорній Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1» діє ресурсна кімната для такої категорії дітей.

Ресурсна кімната поділяється на 3 зони: навчальна, ігрова та соціально-побутова. Вони мають таке обладнання.

Навчальна зона: мультимедійне обладнання дошка СМАРТ, інтерактивний сенсорний модуль-інтерактивна підлога, магнітно-маркерна дошка, комп’ютерне обладнання (планшети 4, ноутбуки 2, ламінатор, багатофункціональний пристрій (принтер/сканер-копір), наочні матеріали для розвитку мови та пізнавальних процесів;

Ігрова зона: килимок для занять та гри, конструктори розвиваючі (дерев’яні та пластмасові конструктори з великими деталями, що складаються за принципом «паз в паз», з можливістю складання плоских та об’ємних моделей для орієнтування в просторі), набір пірамідок універсальний, пісочниця для сухого та кінетичного піску, дерев’яні панно за методикою М. Монтессорі;

Соціально-побутова: кухонні меблі, посуд, мікрохвильова піч, чайник, холодильне обладнання, індукційна плита та столові прибори для орієнтування в просторі.

На облаштування ресурсної кімнати були задіяні кошти у сумі 891 тис. грн. З них – на ремонт та облаштування 513 тис. грн. з місцевого бюджету. За рахунок коштів субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів (325 тис. грн.) було придбано інтерактивне обладнання та меблі. На суму 53 тис. грн. з коштів державної субвенції придбано розвивальні ігри та дидактичні матеріали.

Спальна кімната новоствореної групи в Несватківській філії КЗ «Олександрівське НВО №2»

Ремонт даху в Красносілківському ДНЗ

Сучасні меблі в ігрових кімнатах Олександрівського ДНЗ №6

Сучасні меблі в ігрових кімнатах Єлизаветградківського ДНЗ

Ігрове обладнання в Красносільському ДНЗ

Шкільний автобус Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1»

Зросли  досягнення позашкільників в обласних та Всеукраїнських конкурсах, змаганнях (перемоги) з 38 в 2015-2016 н.р. до 48 в  2018-2019 н.р.

Виділено для матеріального заохочення учнів і вчителів 

Зріс розмір заробітної плати вчителів з 3068,39 грн. до 7959,07 грн.

Інтерактивна дошка в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1»

Інтерактивна дошка в Олександрівському НВК КЗ «Олександрівське НВО №2»

Інтерактивна дошка та сучасний кабінет хімії в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1»

Інтерактивна дошка в Красносільській ЗШ І-ІІІ ступенів КЗ «Красносільське НВО»

Ремонт системи опалення та котельні в Лісівській філії КЗ «Михайлівське НВО»

Асфальтування пришкільної території Олександрівської філії КЗ «Олександрівське НВО №1»

Заміна вікон в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1»

Ремонт даху в Несватківській філії КЗ «Олександрівське НВО №2»

Встановлення твердопаливних котлів в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1»

Заміна технологічного обладнання харчоблоку в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1»

Моноблоки в Староосотській філії КЗ «Олександрівське НВО №1»

Осередок дружби в 1 класі Бовтиської філії КЗ «Олександрівське НВО №2»

Класна кімната 1 класув Підлісненській філії КЗ «Олександрівське НВо №2»

Оновлена матеріально-технічна база в Олександрівському РЦДЮТ

Інтерактивний тир в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1»

Ігрова кімната в КУ «Олександрівський ІРЦ»

Ресурсна кімната в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1»

Кількість переглядів: 89