Сергій Ларін: якщо я охарактеризував 100 днів своєї роботи як політ нормальний, то перше півріччя я б назвав: сказали – зробили

   
Голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін 8 жовтня зустрівся з представниками засобів масової інформації області, щоб підбити підсумки своєї діяльності за півроку. Очільник області розпочав прес-конференцію з характеристики ключових бюджетонаповнюючих сфер – економіки та промисловості. Зокрема, він зазначив, що вже відновлено роботу 37 підприємств і за індексом промислової продукції область посідає 7 місце в державі. Нарощуються виробничі потужності у машинобудуванні, у добувній та переробній промисловості. Відроджується легка промисловість. Навів голова облдержадміністрації цифру, що яскраво свідчить про зростання промисловості – реалізація промислової продукції цього року майже на 1 мільярд гривень більша, ніж у минулому.
    Що стосується аграрного сектора, Сергій Ларін нагадав, що в області зібрано більше двох мільйонів тонн зернових, він погодився з тим, що це не зовсім той показник урожайності, якого сподівались – внесли свої корективи погодні умови. Але керівник області звернув увагу своїх заступників, які були присутні на прес-конференції, і перш за все Богдана Андрющенка, який опікується агропромисловим комплексом, на необхідність змінювати підходи у господарюванні на землі, що диктують сучасні умови життя, та навіть сама природа. Сільське господарство області потребує наукових спостережень і висновків для подальшого свого розвитку.
    Детально розповів Сергій Ларін і про стан стратегічних об’єктів аграрного сектора, зокрема, про цукрові заводи в Олександрійському районі та Капітанівці, які вже розпочали працювати. Згадав керівник області і про цукровий завод в Олександрівці, відновлення роботи якого заплановане на наступний рік. У Новоукраїнському районі уже відкрито новий елеватор потужністю 21 тисяча тонн. Окрема увага була приділена об’єктам, які будуються, зокрема, потужному свинокомплексу на 60 тисяч голів у Компаніївському районі та заводу по виготовленню пілетів у Вільшанці. З приводу останнього Сергій Ларін зауважив, що майбутнє – за енергозберігаючими технологіями, і заводи такого типу дозволять області відмовитись від вугілля, а в деяких сферах і від газу, і перейти на власне паливо, виготовлене з рослинних відходів сільського господарства. Вестиметься розвідка родовища ільменітів у Новомиргородському районі. Найближчим часом розпочнеться будівництво Бирзулівського родовища ільменітів, договір по це підписано нещодавно із ТОВ “Велта”, – повідомив Сергій Ларін. Зауважив голова облдержадміністрації про те, що він не забув з часу своєї першої прес-конференції у ролі керівника області про створення молочних кооперативів. З цього приводу є домовленості із генеральним директором компанії “Данон”. Компанія інвестує в розвиток молокопереробної галузі свої кошти, і на наступний рік заплановано відкриття шести кооперативів цієї сфери.
    Наведено порядок в області із тендерними закупівлями. Завдяки цьому, лише в галузі освіти зекономлено 1,7 мільйона гривень, що дало змогу придбати профільні кабінети та інше необхідне обладнання для шкіл, сказав Сергій Ларін.
    Шість місяців своєї роботи на посаді голови облдержадміністрації Сергій Ларін охарактеризував, як “час меморандумів та порозумінь”. Адже облдержадміністрація підписала меморандум порозуміння із Міністерством палива та енергетики України, в якому чітко зафіксовано, Новокостянтинівська уранова шахта окрема юридична особа на території Маловисківського району, і усі прибутки, окрім ПДВ, надходитимуть в тамтешній бюджет. “Ми захистили інтереси Новокостянтинівського родовища та шахтарів, ми обіцяли – ми виконали”, – заявив очільник області. Підписано меморандум між облдержадміністрацією і провідними торговельними мережами стосовно реалізації продукції виробників області; меморандум – з провідними реалізаторами лікарських засобів, про непідвищення цін на близько 80 найменувань медичних препаратів, що користуються найбільшим попитом серед населення; тристоронню партнерську угоду з профспілками і спілкою роботодавців.
    Довгий час місцеві супермаркети не виконували у повній мірі підписаного меморандуму порозуміння із облдержадміністрацією про реалізацію на своїх полицях продукції товаровиробників Кіровоградщини. Цей факт, а також знайомство голови облдержадміністрації із інфраструктурою районів області, під час його робочих поїздок, дали поштовх ідеї створення торговельної мережі із продукцією місцевого виробництва, що в результаті переросло на повномасштабну акцію патріотичного спрямування “Купуй Кіровоградське”. Цей рух, ініційований і впроваджений у життя Сергієм Ларіним, підтримали торговельні мережі “Ятрань” та “Візит”. Голова облдержадміністрації задоволений результатами проведеної роботи, але він зауважив, що товаровиробникам на місцях зараз доводиться розширювати свої виробничі потужності – попит на їхній товар шалений, але вони не впевнені у завтрашньому дні, і завдання влади – забезпечити цю впевненість, надати усю необхідну підтримку. 
    Не обійшов увагою голова облдержадміністрації і тему вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни. Особливої ваги Сергій Ларін надає реалізації президентського завдання щоденної опіки ветеранів. Він сказав, що постійно контролює питання ремонту “ветеранських палат”, за його особистим дорученням уже п’ять районів закрили питання ветеранської черги на автомобілі, і до кінця року усі райони зобов’язані виконати його завдання.
    “Я прагматик – я чітко бачу, що ми можемо зробити, а зробити ми можемо багато”, – констатував Сергій Ларін. Цей вислів голови облдержадміністрації якнайкраще дає зрозуміти мотивацію створення програми соціально-економічного розвитку Кіровоградщини на наступні 5 років “Центральний регіон – 2015”. Демонструючи готовий примірник програми, Сергій Ларін назвав його фоліантом – за розміри і за об’єм проведеної і вкладеної в нього роботи, і народною програмою, через те, що працювали над її створенням не тільки в облдержадміністрації, чи в райдержадміністраціях, а й звичайні люди, які звертались на “гарячу лінію”, на сходках сіл мали змогу вносити свої пропозиції, і ці пропозиції були враховані.
    На запитання журналістів стосовно знакових регіональних проектів, чи будуть вони далі розвинуті, Сергій Ларін наголосив , що такий проект, як “Гаряча лінія губернатора” – це не одноразова акція, він працюватиме постійно.
    За його словами, зараз всі обласні структури активізували свою роботу для завершення розробки програми соціально-економічного розвитку області “Центральний регіон-2015”. Цей масштабний проект сконцентрував в собі низку першочергових соціально важливих завдань. Як приклад, голова облдержадміністрації назвав підпроект “Шкільні парти”, що передбачає протягом п’яти років повне оновлення парт шляхом їх реконструкції або виготовлення нових, причому місцевими меблевими фабриками. Перші кроки в цьому напрямку вже зроблено –першу партію шкільних парт відправлено в с. Підлісне Олександрівського району, у місцеву школу.
    Сергій Ларін повідомив, що Програмою також передбачено вирішення питань із шкільними автобусами, комп’ютеризацією шкіл, оснащенням енергозберігаючими технологіями ФАПів, сільських клубів. Протягом п’яти років в області буде збудовано п’ять заводів з виробництва пілетів, що мають більшу енергетичну ефективність, ніж вугілля.
    Крім цього у планах обласної влади будівництво Палацу спорту у Кіровограді та спортоб’єктів в по всіх містах та районах. 
    Запитали журналісти у Сергія Ларіна і про те, які заходи вживатиме облдержадміністрація для створення позитивного іміджу області, на що він відповів: “Кіровоградщина є тим регіоном, який має давню історію, багатий на визначні історичні та заповідні місяця, має багато унікальних парків, лікувальних озер. Настав час спрямувати цей неоціненний скарб на користь регіону, використати для створення позитивного іміджу області, про яку мають знати не лише в Україні, а і за її межами. Вже найближчим часом ми плануємо розпочати відродження здравниць у містах Знам’янці та Світловодську, де за оцінками всеукраїнської SPA-асоціації створені найкращі природні умови для лікування та оздоровлення, існує відповідна інфраструктура. І це лише початок. Також до 2012 року до 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року передбачається провести повну реконструкцію історичного меморіалу – усипальниці родини Раєвських у селі Розумівці Олександрівського району, де поховано героя Вітчизняної війни 1812 року генерала Миколу Раєвського. Серед історико-культурних та природних об’єктів, над реконструкцією яких ми працюватимемо й надалі, заповідник “Батьківщина Івана Карпенка-Карого” у селі Арсенівці Новомиргородського району та дендропарк “Веселі Боковеньки”, – повідомив голова облдержадміністрації.
    Не обійшов увагою на прес-конференції Сергій Ларін і таке важливе питання, як збереження і залучення молодих кваліфікованих кадрів у сільську місцевість. Голова облдержадміністрації вважає що, головною причиною, яка змушує молодь віддавати перевагу місту, а не селу, є нерозвиненість соціальної інфраструктури, побутові незручності, з якими стикаються молоді спеціалісти. Гостро не вистачає зручного та якісного житла, бракує якісних доріг, незручно діставатися до лікарні, школи, дитячого садочка.
    – Саме з метою створення належних умов для молоді, з тим щоб після завершенні навчання вони не виїжджали, а надалі залишалися жити і працювати на малій батьківщині, ми і розробили програму соціально-економічного розвитку Кіровоградщини на 2011-2015 роки “Центральний регіон – 2015”. Ми працюватимемо над тим, щоб були створені належні умови для подальшого розвитку села. Ми плануємо створити чи відродити у кожному населеному пункті фельдшерсько-акушерський пункт, клуб, бібліотеку, відремонтувати дороги.
Кількість переглядів: 52