Серпнева конференція педагогічних працівників району

   
27 серпня в залі засідань районної державної адміністрації відбулася традиційна серпнева педагогічна конференція, в якій взяли участь голови районної державної адміністрації та районної ради Валерій Авксентьєв та Станіслав Степанов, заступники голови РДА, сільські та селищні голови. Педагоги району зібрались напередодні нового 2010-2011 навчального року, щоб намітити плани подальшого розвитку освітньої галузі, окреслити проблеми, які належить вирішити, та поділитися досвідом навчально-виховної роботи.
    Відкрив вчительську конференцію начальник відділу освіти РДА Федір Шаповал. Перед тим, як виступити з доповіддю про підсумки і завдання, які стоять перед освітянами, Ф.Шаповал вручив трудові книжки п’ятьом молодим педагогам, які в цьому навчальному році поповнять вчительську сім’ю району. Молодих вчителів Світлану Вікторівну Мельниченко (Розумівська школа), Альону Курбоналіївну Муродову (Лісівська школа), Юлію Олександрівну Куценко (Ставидлянська школа), Ольгу Петрівну Товкун ( Олександрівська школа №3), Людмилу Миколаївну Футорнюк (Михайлівська школа) щиро вітали також колеги, а голова райкому  профспілки працівників освіти і науки Людмила Волкова вручила молодим вчителям матеріальну грошову підтримку.
    Виступаючи перед присутніми, Ф.Шаповал зупинився на основних завданнях і проблемах, які вирішуватимуть педагогічні колективи в цьому навчальному році. Зокрема, треба буде узаконити в школах групи короткотривалого перебування дошкільнят у зв’язку з обов’язковістю охоплення всіх дітей п’ятирічного віку навчально-виховним процесом.
    Особливого підходу потребує профільне навчання у зв’язку з запровадженням одинадцятирічної освіти, орієнтація частини школярів на вибір робітничих професій, отримання ними професійно-технічної освіти. Актуальним залишається і питання піднесення престижності вчительської професії, оволодіння педагогами новітніми комп’ютерними технологіями, подальша активна співпраця і участь в міжнародних проектах, які сприяють зміцненню матеріально-технічної бази навчальних закладів, зокрема продовження співпраці сільських громад у рамках міжнародного проекту ЄС/ООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, завдяки якому в багатьох школах району вдалося значно зміцнити матеріальну базу, замінити старі вікна і двері на нові енергозберігаючі.
    Говорив начальник відділу освіти і про необхідність тісної співпраці сільських рад з місцевими школами, надання їм конкретної допомоги. Що стосується проблем, то серед найболючіших – недостатність мережі дошкільних закладів, зменшення наповнюваності класів і шкіл, що в майбутньому може призвести до реорганізації, а то й закриття шкіл, як це трапилося з Букварською школою, яка з цього навчального року призупинила своє існування.
    Не обминув у своєму виступі Ф.Шаповал і підсумки державної атестації учнів та зовнішнього незалежного оцінювання. Вони значно кращі, ніж у минулому навчальному році. 94 відсотки наших випускників, які проходили ЗНО, набрали достатню кількість балів для вступу у вищі навчальні заклади. За підсумками ЗНО наш район займає п’яте місце в області. Та заспокоюватися не варто, наголосив начальник відділу освіти, життя вимагає нових змін, нових технологій, і вчителі мають бути на висоті, щоб давати учням міцні знання.
    Про проблеми галузі та шляхи їх вирішення, вдосконалення навчально-виховного процесу говорили у своїх виступах спеціаліст з дошкільної освіти відділу освіти Марія Тищенко, сільський голова Михайлівки Олександр Савченко, завідуюча методкабінетом Лідія Томєєва, директор Олександрівської школи №3 Людмила Литвин, директор Цвітненської школи Віктор Ліхненко. 
    Привітав всіх освітян району з початком нового навчального року та виступив на конференції голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв. Голова РДА акцентував увагу на постійній турботі держави і влади в районі про освітянську галузь. Вчителям вчасно оплачують працю, соціальні гарантії, влада у районі постійно дбає про зміцнення матеріально-технічної бази шкіл, виконання зобов’язань по освітянських програмах, вони будуть продовжені і в наступному році.
    В.Авксентьєв високо оцінив співпрацю громад із залучення інвестицій в освіту у рамках Проекту ЄС/ОНН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.
    На завершення конференції великій групі педагогів голова райдержадміністрації Валерій Авксентьєв та голова районної ради Станіслав Степанов вручили грамоти та відзнаки управління освіти Кіровоградської ОДА та відділу освіти РДА. Районні відзнаки „Учитель-майстер” вручено директору Олександрівської школи №1 Василю Бойку та вчительці цієї школи Валентині Калініченко, вчительці Олександрівської школи №2 Людмилі Левченко, вчительці Івангородської школи Любові Бондар.
Кількість переглядів: 227