Скажи рабству-Ні!

 Конституція України проголошує,що всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Вчинення по відношенню до людини злочину є грубим порушенням його прав і свобод.

     Серед найболючіших порушень прав людини в сучасному світі є злочин,який має багато назв та облич- “біле рабство”,”торгівля людьми”,”контрабанда людьми”.Багатьом він здається атрибутом далекого минулого- елементом древньоєгипетської чи римської культури, негритянського рабства або слов’янського кріпацтва. Насправді, найсучасніші демократії до цього часу не можуть позбавитись цього ганебного явища. Практично в усіх регіонах світу у тій чи іншій формі існує продаж жінок  для сексуальної експлуатації,дітей з метою незаконного усиновлення ,нещадна насильницька експлуатація чоловіків.  

   29 липня 2019 року спеціалістом Олександрівського районного центру соціальних служб для сім ї, дітей та молоді Науменко Галиною Степанівною для  безробітних Олександрівської філії Кіровоградського ОЦЗ був проведений захід ”Протидія торгівлі людьми: профілактика соціального явища”.

      Зустріч, що відбулась , мала на меті донести до слухачів інформацію про торгівлю людьми, дітьми,зовнішні та внутрішні причини виникнення даної проблеми ; про те,які права порушуються в ситуації торгівлі людьми,як як захистити себе від шахрайства ,та як не потрапити до рук торгівців людьми;сформувати,особливо у молоді, навички безпечної поведінки, обачності та спостережливості.

     Основним завданням даного заходу було розкриття суті проблеми торгівлі людьми, яка,власне, є проблемою праці (розгляд проблеми через призму організації праці приводить до висновку,що торгівля людьми- не що інше,як експлуатація людини,примушування її до виконання тих чи інших трудових відносин) Галиною Степанівною було наголошено,що молоді люди, котрі ще не мають достатнього життєвого досвіду, часто стають об’єктом торгівлі людьми. Також було  висвітлено основні завдання профілактичної роботи,щодо попередження та запобігання негативних наслідків.

      Цікавою для слухачів виявилась презентація на тему “Торгівля людьми як небезпечне соціальне явище”,історії молодих  людей ,які стали жертвами торгівлі. Галина Степанівна  надала корисні поради , як не потрапити до торгівців людьми ,та як діяти, якщо все ж таки така ситуація трапилася.

      Серед слухачів було розповсюджено інформаційні матеріали на тему “Якщо Ви потрапили в ситуацію торгівлі людьми і потребуєте невідкладної допомоги…..Звертайтесь!”

Кількість переглядів: 9