Соціальний та правовий захист дітей в Олександрівському районі

На оперативній нараді, яку 27 січня провів перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей, розглянуто питання соціального та правового захисту дітей у районі. Як повідомила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Марина Яців. На виконання заходів щодо вдосконалення соціального та правового захисту дітей служба у справах дітей райдержадміністрації проводиться роботу щодо своєчасного виявлення дітей, які потребують захисту з боку держави та надається їм комплекс соціальної та правової підтримки та допомоги. Станом на 27 січня на території Олександрівського району виховується 104 дітей з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу – 27 дітей, сім’ях опікунів, піклувальників – 77 дітей. Всі сім’ї отримують грошове забезпечення в розмірі який визначено законодавством, випадків затримки даних виплат в районі немає.

Служба   у   справах   дітей   райдержадміністрації   постійно   проводить роботу   спрямовану   на   попередження   безпритульності   серед   дітей,   що виховуються   у   малозабезпечених,   багатодітних,   сім’ях   та   сім’ях,   що опинились   в   складних   життєвих   обставинах,   створення   в   цих   сім’ях належних умов для всебічного і гармонійного розвитку дітей.

Протягом 2019 року на первинний облік служби у справах дітей поставлено та надано статус дитини-сироти та дитини позбавленої батьківського піклування – 22 дитини.

Службою у справах дітей постійно здійснюється контроль за умовами  утримання та проживання дітей в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, сім’ях опікунів та піклувальників, забезпечується надання їм комплексу соціально-педагогічних, юридичних, інформаційних та інших соціальних послуг. Протягом 2019 року здійснено 142 виїзди та відповідно складені акти.

На Постійному контролі тримається питання щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Всім дітям, які досягли 16 річного віку, забезпечується постановка на квартирний облік у сільських, селищних радах. Житло та земельні паї переоформлені та належать дітям даної категорії на праві власності.

Згідно районної цільової програми по реалізації в Олександрівському районі «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2017-2020 роки» в 2019 році було виділено 30 тис. грн.. на забезпечення найкращих інтересів дітей пільгових категорій. На 2020 рік в програмі також заплановано  виділення 30 тис. грн.    

Протягом 2019 року проведено 189 профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», «Сім’я» які спрямовані на своєчасне виявлення бездоглядних та безпритульних дітей, попередження втягнення їх у злочинну діяльність. Представниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з інспектором ювенальної превенції сектору превентивної діяльності

Олександрійського   відділення   Знам’янського   відділу   ГУНП   України   в Кіровоградській   області   проводилися   вибіркові   рейди   щодо   перевірки торгівельних закладів, які торгують алкогольними напоями та тютюном.

Службою у справах дітей спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї,дітей та молоді проводиться підбір кандидатів у прийомні батьки.

Згідно прогнозованих показників на 2019 рік було заплановано створення 1 прийомної сім’ї та влаштування в неї 3 дітей. Станом на кінець року показник виконано. Функціонуючий дитячий будинок сімейного типу був переведений в статус прийомної сім’ї та влаштовано в неї двох неповнолітніх дітей позбавлених батьківського піклування. На 2020 рік заплановано створення 1 дитячого будинку сімейного типу та влаштування в нього 5 дітей.

Кількість переглядів: 21