Спортивне життя: досягнення і перспективи

Олександрівщивна давно славиться своїми спортивними досягненнями, вже не однин рік поспіль. Та поряд з роботою наших тренерів та перемогами їх вихованців ще є чимало складної організаційної роботи, яка вартує великих коштів. Та без цього ніяк, адже для того щоб ці перемоги були, необхідні і належні умови для тренувань. От саме про спортивні  досягнення району, про стан розвитку фізичної культури та матеріально-технічної бази у минулому році ми і поспілкувалися з директором Олександрівської ДЮСШ Миколою Івановим та начальником відділу молоді та спорту райдержадміністрації Юрієм Яровим.

– Миколо Павловичу, чим можете похизуватися, які перемоги здобуті нашими юними спортсменами за минулий рік?

– Успішним для спортсменів Олександрівщини був 2017 рік. Виграні всі спартакіади як серед дітей, так і серед дорослих. Олександрівські школярі 8-й рік поспіль стають переможцями обласної спартакіади. А збірні команди прийняли участь в 13 видах спорту. Переможцями змагань стали легкоатлети під пильним тренерством Вадима Приймака, Олександра Роздобудька, Яни Артеменко. Вони також очолюють команду з багатоборства.

 Наші юнаки-баскетболісти неодноразово посідали призові місця. Футболісти посіли III місце в обласних змаганнях. IV та V  місце в області за командою юнаків та дівчат-гандболістів.  А наша команда з багатоборства «Старти надій» посіла II місце  в фіналі всеукраїнських змагань.

10 років поспіль Олександрівський район стає лідером в обласних спортивних іграх серед районів та міжобласних змаганнях.

– А які спортивні заходи серед дітей проводяться безпосередньо в нашому районі?

– В районі постійно проводиться спартакіада серед школярів з 11 видів спорту. У минулому році переможцем змагань став колектив  Олександрівського НВО №2, II місце за НВО №1, а третіми стали учні Красносільського НВО.

Вперше за останні 30 років в Олександрівці на базі НВО №1 був проведений чемпіонат області з шахів. Участь у змаганнях взяли 8 команд з усієї області.

Ми провели окремі дорослі змагання серед сільських рад з  баскетболу, настільного тенісу, волейболу,  а з міні-футболу – чемпіонат та кубок району в якому перемогли підлісненці.

– А які успіхи на обласному та державному рівнях мають вихованці саме Олександрівської спортивної школи?

– Колектив Олександрівської ДЮСШ приносить величезний вклад в спортивні успіхи району на обласних та всеукраїнський змаганнях. За підсумками спортивних  досягнень за 2017 рік наша ДЮСШ посіла 17 місце з 365 спортивних шкіл України. Всі рейтингові бали спортивній школі принесла бригада тренерів з легкої атлетики під керівництвом заслуженого тренера України Приймака В.М.

Другий рік поспіль збірна команда школярів району сформована з вихованців ДЮСШ  стає чемпіоном обласних комплексних змагань серед дітей та юнацтва «Олімпіада Кіровоградщини» під патронатом голови обласної державної адміністрації.

Найкращих можу назвати поіменно: призерами стали Діана Шурта, Руслана Бурса, Ігор Коваленко. В п’ятірку кращих потрапили Куропятник Валерія, Марія Лагно, Дмитро Качалов, Ростислав Махиня. Вихованці ДЮСШ Сердюк Ярослав, Денисюк Святослав, Винник Максим стали чемпіонами України.

В кінці літа за підтримки райдержадміністрації, районної ради, відділу освіти та відділу молоді і спорту 40 кращих вихованців ДЮСШ змогли взяти участь в оздоровчому навчально-тренувальний зборі, який проводили у селищі Затока Одеської області. За підсумками виступів з 14 видів спорту Олександрівський район посів I місце серед районів та міст.

– Про які спортивні досягнення серед дорослих ви можете розповісти? Які здобутки?

–  В обласних спортивних іграх серед збірних команд районів та працівників галузей АПК Кіровоградської області в комплексному заліку Олександрівський район посів I місце. Ми стали переможцями у гирьовому спорті, настільному тенісі, перетягуванні канату та вибороли лідерство у заліку «спортивна сім’я».

В 2017 році були проведені районні змагання «Краще спортивне село Олександрівщини»,  в яких взяли участь команди 14-ти сільських рад. Перше місце посіла команда Староосотської сільської ради, яка потім  представляла наш район у змаганнях на «Краще спортивне село Кіровоградщини». Там вони теж стали переможцями. А у фіналі Всеукраїнських змагань посіли IX те місце з 20-ти команд. Учасник нашої команди Анатолій Махно посів I місце з шахів.

  В 2017 році відбулися фінальні обласні змагання спартакіади серед держслужбовців. Захід проводили також на Олександрівському стадіоні імені Шишки та спортивних залах ДЮСШ і НВО №1.

Держслужбовці з Олександрівки  розділили I та II місця з командою Олександрійського району. Начальник відділу молоді та спорту Олександрівської РДА Юрій Яровий згодом брав участь у фіналі всеукраїнських змагань в складі збірної команди області.

– На якому рівні наш район по своїй матеріально-технічній базі порівняно з іншими районами області?

– На сьогоднішній день спортивна база Олександрівського району є однією з найкращих в області. І в цьому найбільша заслуга нашої райдержадміністрації та районної ради. Спортивне життя для них чи не на першому місці. Вони завжди підтримують наші плани та ідеї, як створити та покращити належні умови для тренувань і спортивних заходів.

Наш стадіон єдиний серед районних, на якому є бігова доріжка із синтетичним покриттям. І протягом року на ньому проведено 9 обласних та 10 районних змагань з легкої атлетики. Тут же проведено і чемпіонат області з легкої атлетики  серед дорослих, 3 – серед школярів. На нашому стадіоні відбулися Всеукраїнські змагання з легкої атлетики, в яких взяли участь спортсмени з 4-ох областей.

– Де, крім Олександрівської ДЮСШ, юні спортсмени району мають змогу тренуватися? І які секції можуть відвідувати?

– В 2018 році в ДЮСШ вже відкрито відділення боксу (тренер В. Коблик). Заняття проходить в спортивних залах НВО №2. Також в спортивному залі цієї ж школи працюють відділення дзюдо та бойового самбо (тренери Олександр Серединський та Олександр Шалько). В спортивному залі Стараосотської філії НВО №1 проходять заняття з хортингу. Працюють відділення ДЮСШ в Красносіллі, Красносілці, Голиковому, Несватковому, Підлісному, Лісовому, Новій Осоті, Михайлівці та Староосотському санаторії.

І результати відчутні. Призерами чемпіонатів України з бойового самбо стали Олександр Лебідь, Денис Писаренко, Максим Решетняк. Вихованка тренера Олександра Шалька Діана Зборошенко виконала норматив майстра спорту з дзюдо.

Також у Соснівці працює відділення ДЮСШ – секція з гирьового спорту, тренер Микола Марфула. Його вихованці є неодноразовими переможцями та призерами обласних та всеукраїнських змагань.

– Юрію Анатолійовичу, досягнень та перемог у наших спортсменів багато, та чи мають вони якийсь стимул, підтримку і заохочення від районної влади?

Наша районна влада завжди намагається стимулювати спортсменів, відзначати їхні перемоги. Матеріальну допомогу отримують не лише вихованці, а і їхні тренери. Всього з районного бюджету на стипендії за минулий рік ми витратили більш ніж 54 тисячі гривень. Щомісячні грошові винагороди отримують переможці та призери всеукраїнських змагань. Так за перше місце щомісячна стипендія – 600 гривень, за друге – 500 гривень, за третє – 400. Серед спортсменів найвищу щомісячну стипендію у минулому році отримувала учасниця Олімпійських змагань Тетяна Мельник – 1000 гривень.

Кім неї ще 7 спортсменів з району мали стипендії – Марина Торбенко, Діана Шурта, Андрій Попадін, Олег Остапенко, Владислав Вітер, Ігор Денисенко та Діана Зборошенко. Одноразову винагороду за виховання переможців отримали тренери Вадим Приймак, Олександр Шалько, Микола Марфула.

– А скільки коштів взагалі витрачено на розвиток спорту та матеріальної бази в районі за минулий рік? Що нового з’явилося?

На утримання закладів з фізичної культури і спорту з районного бюджету витрачено у минулому році 2,4 мільйонів гривень.

 Найбільше фінансів вклали в оновлення стадіону та його адмінкорпусу. Там було капітально відремонтовано адміністративне приміщення (680 тисяч), придбано мінітрактор для догляду за футбольним полем (майже 55 тисяч). Спільно з державним фінансуванням зробили свердловину для поливу, підвели три фази  для освітлення території, придбали меблі та оргтехніку.

За сприяння народного депутата Олеся Довгого у спортивній школі з’явились нові меблі на 80 тисяч гривень та внутрішні тренажери вартістю більш ніж 154 тисячі гривень. Також повністю замінено освітлення та відремонтовано фасад.

– А як фінансується розвиток спорту по селах району?

– Ми раді, що багато в чому сільські ради співпрацюють з нами або і самостійно піклуються про покращення спортивного життя в громаді. Так у минулому році у Михайлівці за гроші районного та місцевого бюджетів був встановлений спортивний майданчик зі штучним покриттям, освітленням та з допомогою державних коштів  придбано комплект вуличних тренажерів. Все це разом обійшлося у 460 тисяч гривень.

Крім того, за рахунок коштів бюджетів усіх рівнів та підтримки Олеся Довгого вуличні тренажери з’явились також і у Старій Осоті, Підлісному, Олександрівці. Це майже 155 тисяч гривень. В Красносіллі лише за місцеві кошти. Красносілка теж самостійно придбала для своїх спортсменів спортінвентар. В більшості загальноосвітніх шкіл Олександрівського району проведено косметичні ремонти  спортивних залів та забезпечено їх необхідним інвентарем.

– Що саме придбано конкретно для наших спортсменів?

У минулому році ми придбали 10 пар шипованого взуття для вихованців ДЮСШ. Збірній команді з футболу «Тясмин» придбано два комплекти форми та м’ячі за рахунок коштів місцевого бюджету. Крім того закуплено баскетбольні, гандбольні та волейбольні м’ячі.

Також спортивну форму придбали для чемпіона області з волейболу– збірної команди ЛВУМГ. А команда Розумівської громади за зайняте 2-ге місце у районному конкурсі «Найспортивніше село» також отримала комплект форми.

– Перемог і досягнень багато, немало чого зроблено. Та на цьому ви, мабуть, не зупиняєтесь. Які плани на цей рік уже будуєте, що вже почали робити?

– У 2018 році за кошти районного та місцевих бюджетів плануємо придбати «яму» для стрибків у висоту, постелити нове покриття у спортивному залі ДЮСШ, придбати борцівський килим. У планах – нова спортивна форма для вихованців школи. А для Красносілля вже виготовили проектну документацію на будівництво майданчика зі штучним покриттям.

Взагалі мріємо, що і цей рік стане успішним як для наших спортсменів, так і для розвитку матеріально-технічної бази всіх районних закладів спорту. І впевнені, що так і буде, адже ми маємо постійну надійну підтримку районної влади і депутатського корпусу.

Кількість переглядів: 49