З настанням теплих сонячних днів багато хто проводить час на природі. Але не варто забувати, що з першими промінцями сонця в парках та лісах оживають і їхні мешканці – кліщі. Звісно, ставити табу на приємних прогулянках не варто, але вивчити поведінку кліщів та знати, як боротися у випадку присмоктування, треба обов’язково.
В Україні в 2018 році в порівнянні з 2017 роком випадків захворювання на хворобу Лайма внаслідок укусу кліща було на 35,93% більше – 5418 осіб (2017 рік – 3986), з них 571 дитина віком до 18 років (2017 рік – 505). Така ж тенденція простежується і в нашій області. Зокрема, аналізуючи епідемічну ситуацію, спостерігаємо збільшення кількості випадків захворювання в 2,1 рази в порівнянні з 2017 роком (2018 – 23 з них – 8 в Олександрівському районі).
З початку поточного року до травмпунктів лікувально-профілактичних закладів Кропивницького звернулася 31 особа, що постраждала від укусу кліща. Це 19 дорослих (61%) та 12 дітей віком до 18 років (39%). Потерпілі отримали медичну допомогу та рекомендації з приводу подальших дій.
У природі сезонна активність кліщів спостерігається з березня по листопад та має два виражених піки активності в квітні-травні та серпні-вересні. Кліщі можуть нападати на людину у будь-який час дня і ночі та за будь-якої погоди.
Першочергове значення в профілактиці хвороб, що передаються через укус кліща, мають заходи особистого захисту від нападу кліщів, а також завчасне планування туристичних подорожей.
Як убезпечитися від хвороби та що робити, якщо вас все ж укусив кліщ читайте на нашому сайті.
Олександрівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області