Сприяємо професійному самовизначенню молоді

З метою допомоги молоді у усвідомленому виборі професії, реалізації прав на вільний розвиток особистості, на працю, задоволення потреби молоді в отриманні доступних профорієнтаційних та психологічних послуг, збільшення рівня зайнятості молоді з 3 по 18 квітня Олександрівськимрайонним центром зайнятості в рамках обласної профорієнтаційної естафети «Відчуй покликання, зроби вибір, присвяти життя» проведено ряд заходів профорієнтаційного спрямування.

Так 5 квітня  для лідерів шкільних парламентів Олександрівщини, на  базі районного центру дитячої та юнацької творчості, спеціалістами районного центру зайнятості, проведено профорієнтаційний масовий захід «Акція Випускник». Зокрема наголошено, що вибір професії – у житті важливий крок. Його мотиви можуть бути різними. Хтось наслідує родинні традиції та обирає справу батьків, у когось з дитинства потяг до малювання або співу і він бажає присвятити своє життя мистецтву. А для когось важливим є те, щоб обрана професія була престижною та перспективною, що гарантуватиме в майбутньому достойний заробіток. У відповідь присутні на заході школярі висловлювали власні думки з цього питання, ділилися своїми намірами стосовно продовження професійного навчання по завершенні загальноосвітньої школи.

Окрім цього, для безробітної молоді в районному центрі зайнятості проводилися семінари із загальних питань зайнятості та стану ринку праці в регіоні, «Оволодій ситуацією», «Особливості зайнятості молоді», на яких молоді люди дізналася про особливості пошуку роботи та побудови кар’єри у сучасних умовах, визначили коло професійно важливих якостей, умінь, навичок, що підвищують конкурентоспроможність молодого спеціаліста та допомагають знайти роботу, а також їм надано допомогу в оволодінні навичками написання резюме.

17 квітня в Олексанрівській філії Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування, був проведений День центру зайнятості для студентської молоді. В рамках цього заходу були проведені семінари: з техніки пошуку роботи «Оволодій ситуацією і «Використовуй власний досвід»; «Молодь на ринку праці»; «з питань запобігання нелегальної трудової міграції і торгівлі людьми».

Отже, протягом місячника Олександрівським районним центрами зайнятості для понад 400 осіб проведено 12 групових профорієнтаційних заходів. Загалом надано майже 600 профорієнтаційних послуг зайнятому та незайнятому населенню.

Кількість переглядів: 45