Стан пенсійного забезпечення в районі

На оперативній нараді, яку 9 грудня провів перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей, розглянуто питання про стан пенсійного забезпечення в районі. Як повідомила завідувач Олександрівського сектору обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Валентина Лепіть, станом на 1 грудня на обліку в районі знаходиться 8790 пенсіонерів. Протягом січня-листопада поточного року призначено пенсій 248 особам та проведено 726 пенсіонерам поточний перерахунок.      Протягом звітного періоду до сервісного центру звернулося 7386 громадян. Виплачено 428 допомог, на поховання та 110 недоотриманих пенсій родинам померлих пенсіонерів.

З 1 січня 2019 року проведено перерахунок пенсій. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності страхового стажу у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом. Мінімальний розмір таким особам після досягнення 65-річного віку встановлюється на рівні 40 відсотків мінімальної заробітної плати. Перерахунок проведено 2462 пенсіонерам району. Середня сума підвищення пенсій після перерахунку склала 156,31 грн. Загальна сума видатків збільшилась на 384,8 тис. грн.

З 1 березня 2019 року проведено індексацію пенсії 7738 пенсіонерам, або 86,1%. Індексація передбачає збільшення середньої заробітної плати, яка враховується для обчислення пенсії, на 17 відсотків. Середній розмір підвищення пенсії склав 416 грн. Загальна сума видатків збільшилась на 3744,9 тис. грн.

З 1 липня 2019 року проведено перерахунок мінімальних пенсій у зв’язку з збільшенням прожиткового мінімуму до 1564 грн. (7775 пенсіонерам). Також проведено перерахунок 2065 пенсіонерам, середнє підвищення склало 261,60 грн.

З 1 грудня 2019 року підвищено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність із 1564 грн. до 1638 грн. Таким особам теж проведено перерахунок мінімальних пенсій.

Перераховані розміри надбавок та підвищень до пенсій, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму, а саме: пенсії за особливі заслуги, надбавка донорам, надбавка на утриманців відповідно до «військового» і Закону та ін.  Перерахунок проведено 7646 пенсіонерам, загальна сума видатків збільшилась на 161,3 тис. грн.

Середній розмір пенсії станом на 1 грудня 2019 року після проведеного перерахунку становить 2350 грн.

Пенсія виплачується своєчасно, згідно затвердженого календарного графіку. Відхилення від графіку виплати не перевищувало 3 днів. Фінансування виплати пенсії через установи банків завжди завершувалося до кінця місяця.

З липня 2019 року Пенсійним фондом України запроваджено опрацювання звернень за призначенням (перерахунком) пенсій, поданих через веб-портал електронних послуг, за принципом «одне відвідування».

Так при всіх сільських та селищних радах району; діють інформаційно-консультативні пункти та куточки пенсіонера, які постійно забезпечуються інформацією з питань пенсійного законодавства та пенсійної реформи в Україні.

Для попередження звернень громадян постійно проводиться роз’яснювальна робота в трудових колективах, на підприємствах, в установах та організаціях, через засоби масової інформації та за місцем проживання пенсіонерів з питань роз’яснення пенсійної реформи та змін в пенсійному законодавстві.

Постійно працює громадська приймальня за принципом “єдиного вікна”, яка забезпечена необхідними інформаційними матеріалами та “гаряча” телефонна лінія.

Кількість переглядів: 17