Стан реалізації в районі державної політики щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння

    Під головуванням голови районної державної адміністрації Валерія Авксентьєва 4 листопада відбулася оперативна нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, відомств та інших органів центральної виконавчої влади. В нараді взяв участь голова районної ради Василь Скляренко.

   Одним з питань, що розглядалися на нараді було питання про стан реалізації державної політики щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин.

   Голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв зазначив, що у процесі реалізації державної політики набагато більше слід враховувати думку громадськості, тих хто безпосередньо відстоює права представників національних меншин – така позиція Президента України.

   Аналізуючи стан реалізації в районі державної політики щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Ігор Найко зазначив, що на території району проживають громадяни багатьох національностей. Найбільші національні меншини це росіяни, роми, молдовани, вірмени, білоруси, євреї.

   В районі забезпечуються потреби національних меншин у культурній, мовній, освітній та інформаційній сферах.

   Так, в загальноосвітніх закладах району учні 2-9 класів за рахунок варіативної частини навчальних планів вивчають російську мову. У 2013-2014 навчальному році в окремих школах району учнями 5 класу розпочато вивчення російської мови. В загальноосвітніх закладах району 2077 учнів 2-9 класу вивчають російську мову

   З метою запобігання будь – яким проявам розпалювання міжнаціональної та расової ворожнечі в загальноосвітніх закладах району серед учнів проводяться відповідні заходи .

   В рамках Регіонального тижня національних культур „Єдина родина в центрі України” на базі навчальних закладів району проводяться уроки толерантності, а в закладах культури району відбудеться презентація костюмів національних меншин. На базі бібліотечних закладів району відбудуться книжкові виставки.

   Представники національних меншин мають представництво і в органах місцевого самоврядування, а саме два представника вірменської національності є депутатами районної ради.

  Виступаючи в обговоренні даного питання заступник голови районної державної адміністрації Людмила Литвин підкреслила, що забезпечення потреб національних меншин у культурній, мовній, освітній та інформаційній сферах – ключове завдання Президента України у державній етнонаціональній політиці.

Кількість переглядів: 64