Стан соціального захисту учасників АТО, ООС та членів їх сімей у 2019 році

На оперативній нараді, яку 25 листопада провів перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей, розглянуто питання стану соціального захисту учасників АТО, ООС  та членів їх сімей у 2019 році. Як повідомила начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Ковтун,          районною комплексною програмою  соціальної підтримки учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та вшанування пам’яті загиблих на 2014-2020 роки у 2019 році передбачені кошти у розмірі 370 тис. грн. З початку року на виконання програми використані кошти на загальну суму 363,26 тис. грн.

       Із них надано матеріальну допомогу:

       – на покращення матеріально-побутових умов проживання 33 учасникам АТО на суму 228 тис. грн. та 2 членам сім’ї загиблих учасників АТО на суму 80,0 тис грн.;

       – на лікування та реабілітацію 10 учасникам АТО на суму  30 тис. грн.;

       – одноразову допомогу учасникам АТО, які залучалися на навчальні збори   3 особам на суму 1,5 тис. грн.;

       – надано допомогу пораненому учаснику антитерористичної операції на суму 5 тис. грн.;

       – надано допомогу  члену сім’ї загиблого учасника ООС у розмірі 10 тис. грн.

       Забезпечено санаторно-курортним лікуванням 1 учасника бойових дій. Відшкодовано санаторно-курортному закладу вартість санаторно-курортної путівки на загальну суму 8,76 тис. грн.

       За рахунок коштів обласного бюджету забезпечено санаторно-курортним лікуванням 1 учасника антитерористичної операції на загальну суму 8,8 тис. грн. Сімейним відпочинком забезпечено 7 сімей учасників АТО на загальну суму 77,4 тис. грн. Також проведено виплату 1 пораненому учаснику ОСС у сумі 10,0 тис грн. та  члену сім’ї загиблого учасника ООС у суму 20,0 тис грн.

       За рахунок коштів державного бюджету забезпечено санаторно-курортним лікуванням 2 учасників бойових дій на загальну суму  17,5 тис. грн. Психологічною реабілітацією забезпечено 1 особу з інвалідністю внаслідок війни та 1 учасника бойових дій  на загальну суму 20,2 тис. грн.

Професійним навчанням охоплено 2 учасників бойових дій на загальну суму  14,4 тис. грн. З Олександрівським РСТК товариства сприяння обороні України укладено 2 трьохсторонні угоди про навчання учасників антитерористичної операції  за спеціальністю «Водій автотранспортних засобів категорії С» на загальну суму 14,4 тис. грн.

Окрім того, 1 особі з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи та 1 учаснику бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб проведено виплату грошової компенсації на придбання житла на загальну суму 1 млн. 234,7 тис. грн. (598,8 тис. грн. та 635,9 тис. грн.). Зазначені особи придбали житло за рахунок коштів грошової компенсації.

За інформацією кадастрового реєстратора відділу в Олександрівському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області  Андрія Карпенка, станом на 8 листопада 2019 року на території Олександрівського району учасниками антитерористичної операції до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Олександрівського району подано 1070 заяв щодо реалізації ними права власності на землю на загальну площу 1596,97 га. Всі учасники АТО отримали дозволи на розроблення відповідної документації із землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок на загальну площу 1596,97 га, в тому числі прийнято 881 рішення (накази) про надання земельних ділянок у власність.

Також, на нараді було розглянуто стан медичного забезпечення та обслуговування учасників АТО, ООС  та членів їх сімей у 2019 році. Так, районною комплексною програмою  соціальної підтримки учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та вшанування пам’яті загиблих на 2014-2020 роки передбачено надання    безкоштовної    кваліфікованої    медичної    допомоги    учасникам АТО/ООС медичними закладами. профілактичні медичні огляди для учасників АТО/ООС.

Постійно проводиться  безкоштовно високовартісне медичне обстеження даної категорії осіб.

Функціонують   палати   підвищеного   комфортного   перебування   для   даної категорії пацієнтів (4 палати у відділеннях ЦРЛ).

На харчування інвалідів, учасників АТО/ООС на 2019 рік виділено – 287, 3 тис. грн. та 87,3 тис. грн. на медикаменти.

Кількість переглядів: 29