Стан та перспективи розвитку фізичної культури та спорту в районі

Про стан та перспективи розвитку фізичної культури та спорту в районі на оперативній нараді, яку 13 січня провів перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей, інформував начальник відділу молоді та спорту райдержадміністрації Юрій Яровий.

За його словами, рішенням сесії Олександрівської районної ради від 22 листопада 2016 року № 131 затверджена та діє районна цільова соціальна  програма розвитку фізичної культури і спорту в Олександрівському районі на 2017 – 2020 роки.

В районі склалася позитивна тенденція щодо розвитку фізичної культури і спорту. До занять фізичною культурою і спортом в районі залучено 7,53% населення (середній показник по області 5,99% ).

В Олександрівському районі створено умови для поліпшення системи фізичного виховання і масового спорту в дошкільних закладах та загальноосвітніх  навчальних  закладах.

Проводиться районна спартакіада серед школярів, що включає 8 видів спорту, а саме: легкої атлетики, легкоатлетичного кросу, міні-футболу, волейболу, баскетболу, дитячо-спортивні ігри “Старти надій” та військово-патріотична гра Сокіл “Джура”.

В обласній спартакіаді серед школярів в 2019 році Олександрівський район виборов перше місце.

В рейтинг включено результати змагань в обласній спартакіаді школярів.

Крім того, 13 вересня 2019 року в м. Знам’янка відбулась обласна спартакіада “Олімпіада Кіровоградщини” де район посів перше місце.

Юні футболісти 2008 року народження в турнірі на призи клубу “Шкіряний м’яч” вибороли ІІІ місце.

В Олександрівському районі працює  дитячо-юнацька спортивна школа.        

Вихованці спортивної школи є чемпіонами та призерами обласних та  Всеукраїнських змагань з різних видів спорту.

Чемпіонами та призерами чемпіонату України з легкої атлетики стали вихованці тренерів Приймака В.М., Роздобудька О.А. та Артеменко Я.Ю.:  Сердюк Ярослав, Петренко Дмитро, Денисюк Святослав, Артем’єва Яна, Болюк Дмитро, Лагно Марія, Махиня Ростислав та Овдійчук Аліна.

Вихованці Марфули Миколи ставали призерами на чемпіонаті України з гирьового спорту та важкої атлетики.

Юні самбісти (тренер Серединський О.О.) також виборювали призові місця на чемпіонатах України з бойового самбо, змішаних єдиноборств ММА та комбат дзю-дзюцу. А Решетняк Максим у своїй віковій категорії став чемпіоном Європи.

Команда юнаків КЗ “ДЮШС” з волейболу 2005-2006 років народження посіла І місце серед сільських команд школярів області та представляла Кіровоградську область у фіналі всеукраїнських змагань у Скадовську, де виборола І місце .

Рішенням сесії районної ради від 22 грудня 2016 року № 156 затверджено положення про виплату щомісячних стипендій чемпіонам та призерам чемпіонатів України. Протягом 2019 року виплачувалась стипендія  Денисюку Святославу, Сердюку Ярославу, Болюку Дмитру, Артемєвій Яні, Лагно Марії, Махині Ростиславу, Петренку Дмитру, Овдійчук Аліні, Решетняку Максиму та Яровому Єгору. Крім того виплачено одноразові стипендії тренерам Приймаку В.М., Роздобудьку О.А. та  Серединському О.О.

20 грудня 2019 року відбулось засідання районної комісії з відбору претендентів на призначення стипендій за рішенням якої 17 спортсменів протягом 2020 року отримуватимуть стипендії в розмірі від 200 до 600 грн. А також їх тренерам виплатять одноразову стипендію.

Крім того, хочу зазначити, що три сільські ради надають субвенцію відділу молоді та спорту райдержадміністрації для оплати праці тренерів, які працюють на відповідній тереторії.

Проводиться районна спартакіада з  7 видів спорту, які приходять в два кола, а саме: баскетбол, волейбол, теніс настільний, міні-футбол, легкої атлетики, гирьового спорту та легкоатлетичного кросу. В 2019 році проведені районні змагання “Краще спортивне село Олександрівщини – 2019” в яких прийняли участь команди 12 сільських рад. Перше місце посіла команда Підлісненської сільської ради. На обласних змаганнях команда цієї ж сільської ради виборола перше місце, що дає їй змогу  прийняти участь у Всеукраїнських змаганнях на звання “Краще спортивне село України”, яке пройде в 2020 році.

В 2019 році проведено змагання серед збірних команд державних службовців, установ та підприємств району. 

Крім того, проводиться чемпіонат та кубок району з міні-футболу в якому прийняли  участь 7 команд.

Команда  Олександрівського району посіла І місце в обласних сільських спортивних іграх серед сільського населення Кіровоградської області.

 Стосовно матеріально-технічного забезпечення можна сказати наступне:

– в більшості загальноосвітніх шкіл Олександрівського району проведено косметичні ремонти спортивних залів та забезпечено їх найнеобхіднішим інвентарем (придбано м’ячі);

–   проведено реконструкцію спортивного майданчика з улаштуванням штучного покриття на стадіоні ім. М. Шишки на що використано 200,0 тис. грн. (заміна покриття та огорожі);  та замінено вхідні ворота вартістю 25,0 тис.грн.

– встановлено освітлення в спортивному залі КЗ “ДЮСШ Олександрівського району” – 90,0 тис.грн;

 – виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт майданчика зі штучним покриттям, який розташований в НВО № 2;

 – придбано 3 комплекти спортивної форми (2 для юних футболістів та 1 для волейболістів) та футбольні м’ячі. 

На сьогоднішній день в Олександрівському районі  налічується 1 стадіон, 40 спортивних майданчиків,  2 тенісних корти, 12 футбольних полів, 2 стрілецьких тири, 20 спортивних залів та
9 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 10 майданчиків з тренажерним обладнанням.

З метою пропаганди фізичної культури і спорту в Олександрівському районі на шпальтах районної газети “Вперед” широко  висвітлюється інформація про розвиток фізичної культури та спорту та спорту в районі та досягнення спортсменів на районних, обласних та Всеукраїнських змаганнях.

Кількість переглядів: 23