Стежками Чорнобильського лиха

Чорнобиль… Мертва зона… Сьогодні такі слова гірким болем відлунюються у наших серцях. Заростають деревами, кущами, травою опромінені села. Вони порожні, мертві. Поступово руйнуються хати. Разом із ними руйнуються, зникають неповторні цінності поліської давнини.

Про жахливу подію важко згадувати, страх проймає душу при згадці про мільйони загиблих людей.

26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії людства –  вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей різних професій – цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди.      

Пам’ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу.     Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.

Про хронологію подій 26 квітня 1986 року йшлося під час історичної хроніки “Чорним лихом, чорним смутком в ніч квітневу став Чорнобиль”, яка відбулася в районній бібліотеці для дітей 24 квітня. Захід супроводжувався відео-екскурсом “Стежками Чорнобильського лиха”, завдяки якому присутні, учні 1- А класу Олександрівського НВК КЗ “Олександрівське НВО №2” ( кл. керівник Дубинюк Л.М.), могли побачити наслідки трагедії одразу після вибуху та багато років потому. Для користувачів старшого шкільного віку проведено урок пам’яті “Чорна трагедія на кольоровій землі” та голосні читання за книгою Є.Гуцала “Діти Чорнобиля”. Бібліотекарі  познайомили присутніх з книжковою виставкою “Біль Чорнобиля з роками не згасає…”””, на якій розміщені документальні і художні твори, що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом і жахливі наслідки аварії, книги про тих, хто ціною власного життя врятував світ.

Хоч минуло 32 роки з того трагічного дня, наслідки Чорнобильської трагедії відчуваються й сьогодні. Ми, нинішнє покоління, повинні робити все можливе, щоб зберегти своє життя і життя майбутніх поколінь.

Кількість переглядів: 23