
Напередодні святкування свого професійного свята, яке відзначається 17 вересня, рятувальники вирішили розповісти про свою службу та досягнення. Можливо, це допоможе комусь обрати професію рятувальника, адже рятувати людину, бути поряд, коли трапилося лихо, ризиковано, небезпечно, але так благородно і почесно.
Начальник Олександрівського відділу МНС підполковник служби цивільного захисту ГУТІН Анатолій Васильович наводить дані статистики з надзвичайних ситуацій у районі і виявляється, що пожежа – одна із найпоширеніших надзвичайних подій в селищі Олександрівці та Олександрівському районі, з початку року їх виникло 18. Причини виникнення вогняної стихії різні, але найпоширеніші – необережне поводження з вогнем та порушення правил протипожежної безпеки електромереж та установок.

На жаль, окрім пожеж трапляються випадки виявлення боєприпасів, вживання неякісних продуктів, ДТП та інших подій надзвичайного характеру, внаслідок яких гинуть або травмуються люди. Отже, для того, щоб врятувати людські життя в справі рятувальника дуже важливі чіткість злагоджених колективних дій, висока майстерність та професіоналізм. Саме такий професіоналізм проявили РЕШЕТНЯК Андрій Петрович, командир відділення СДПЧ-29, КУЗЬМЕНКО Іван Сергійович, начальник караулу СДПЧ-29, ЛАМТІЙ Віктор Миколайович, водій СДПЧ-29 під час надзвичайної події, яка сталася в липні цього року. В Олександрівці, по вулиці Леніна, під час проведення землерийних робіт в котловані сталося завалення землею чоловіка, працівника ТОВ „Промбезапека”. Внаслідок чітких та оперативних дій рятувальників СДПЧ-29 людину було врятовано з-під завалу глибиною 6 метрів.

Працівники Олександрівського районного відділу МНС України в кіровоградській області – професіонали, добре знають свою справу, сумлінно виконують службові обов’язки, поставлені перед ними завдання. Отже, молодому поповненню, яке приходить на зміну досвідченим працівникам, проходить стажування, навчається рятувальної справи, є з кого брати приклад.