Свято Великої Перемоги

Традиційною святковою ходою  під звуки духового оркестру пройшли  олександрівці 9 Травня до братської могили на селищному кладовищі, де відбувся  мітинг з нагоди 69-ї річниці Перемоги  у Великій Вітчизняній війні.  Разом з односельцями  у святковій колоні йшли керівники району – голови районної державної адміністрації та районної ради  Сергій Шпирка та  Микола Марфула. До святковості  й урочистості додавалося смутку від уже зовсім невеликої кількості ветеранів війни, які  крокували разом з земляками.  З кожним роком  все рідшають їх ряди. Колишнім фронтовикам та їх побратимам по тилу  уже під 90, а то більше років.  Тож лише  одиниці з них ще можуть взяти участь в урочистостях.

Святкова колона зупинилася біля  пам’ятника загиблим воїнам-землякам, до підніжжя пам’ятника та  алеї Героїв лягли  гірлянди Слави. А біля братської могили, де було запалено вічний вогонь пам’яті, пройшов  мітинг-реквієм. Виступаючі на  мітингу голова районної ради Микола Марфула, Олександрівський селищний голова Василь Захаров, голова районної організації ветеранів України Микола Линник  та голова районного парламенту дітей Євген Шевченко говорили про те, якою дорогою ціною людських життів заплатив наш народ за перемогу над ворогом, за сьогоднішній мирний день. Вони  дякували  ветеранам за здобуту перемогу і післявоєнну відбудову країни. Пам’ятати  про ціну перемоги і не допустити повторення страхіття воєнного лихоліття – наш святий обов’язок.  Такий  лейтмотив усіх виступів.

 – Нинішній  День Перемоги  особливий, зважаючи на непросту  суспільно-політичну ситуацію в Україні, – сказав у своєму виступі голова ветеранської організації Микола Линник. – Сьогодні наша країна   переживає  дуже складний і навіть важкий час. 

Люди, які  пройшли через воєнне лихоліття  як ніхто інший знають, що найстрашніше в житті це війна. Вони вже самі не в змозі  фізично вплинути  на теперішню ситуацію, але,  спираючись на свій життєвий досвід, є  прикладом для молодого покоління у своїй відданості і любові до Батьківщини. Тому вкрай важливо  сьогодні  розібратися в тому, хто винен в дестабілізації ситуації в Україні, як об’єднати усі покоління , усі регіони, знайти  компроміс, щоб наша країна була цілісною, достатньо розвинутою, незалежною державою, – підкреслив Микола Линник і закликав    і старше, і молодше покоління   до порозуміння, поваги, любові до  України.

Учасники мітингу вшанували пам’ять полеглих  героїв у роки війни хвилиною мовчання та поклали квіти до братської могили.

Після урочистої частини  районна та селищна влада зібрали ветеранів війни за  традиційним святковим столом, де колишні фронтовики згадали буремні роки, свою молодість, обпалену вогнем війни. Святковий настрій ветеранам піднімали  пісні воєнних років, й  самі вони заспівали улюблені пісні, що додало їм наснаги до життя.

Кількість переглядів: 220