Символіка

Опис герба Олександрівського району

   У верхній частині зубчасто розтятого щита на зеленому тлі – срібне погруддя оленя, в нижній – на золотому тлі – два сині серпи з червоними ручками, спрямовані вістрям один до одного. Щит увінчаний короною, на золотому обручі (вінці) якої – зубці, утворені складеним навпіл зеленим листком калини, червоним кетягом калини, зеленим листком калини, червоним кетягом калини, складеним навпіл зеленим листком калини. Щит може прикрашатись вінком з двох колосків жита, двох голівок соняшнику з жовтими пелюстками і чорним денцем та трьома зеленими листками, двома гілками дуба з трьома листками, вплетених у голубу стрічку, складену внизу. На трьох складках стрічки внизу – девіз жовтими літерами “Гуртом до загального добра”.

Пояснення символіки герба Олександрівського району

   Щит розтятий на дві частини, бо територія району завжди перетиналась кордоном. Тут проходила межа найбільшого в Європі Дніпровського зледеніння, проходить межа лісостепу й степу, лежали кордони Київської Русі й Дикого Поля, Польщі й Кримського ханства, Польщі й Росії, межі Чигиринського повіту Київської губернії та Олександрівського повіту Херсонської губернії. Та й сформувався район з території Олександрівського (північ) та Єлизаветградківського (південь) районів. Срібне погруддя оленя відображує назву району, що проходить від назви адміністративного центру Олександрівки. Саме слово Олександрівка, за народним переказом, проходить від імені першого поселенця Олександра, яке означає у перекладі з грецької “мужній оборонець, захисник людей”. Такою ж мужньою і мирною твариною є олень, силует якого зображено на гербі смт Олександрівки, що робить герб району співзвучним гербу райцентру. Серпи – символи хліборобської праці – були зображені на гербі Олександрівського повіту, куди колись належав південь району. Тим паче, що південь району – в основному родючі степи, освоєні працьовитими руками селян. Кетяги і листки калини на короні свідчать про належність території району до України. Вінок навколо щита включає колоски і голівки соняшнику, бо ці культури вирощують жителі району, гілки сосни і дуба, бо 1/3 території району становить ліси. Гілки дуба символізують також могутність і витривалість жителів району.

Опис прапора Олександрівського району

   Прапор являє собою прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3, що по вертикалі розділене на дві рівні частини: зеленого (від древка) та жовтого кольору. У зеленому полі – біле погруддя оленя. Жовте поле – вільне. Прапор двосторонній. Зворотна сторона – дзеркальна до лицьової.

Пояснення символіки прапора Олександрівського району

   На прапорі повторені кольори герба Олександрівського району і центральна фігура верхньої частини цього герба. Зелений колір символізує ліси, а жовтий – родючі поля району. Погруддя оленя – геральдичного символу Олександрівки і Олександрівського району – відтворює назву району, що походить від назви адміністративного центру Олександрівки. Саме слово Олександрівка походить від імені Олександр і означає у перекладі з грецької мови “мужній оборонець, захисник людей”. Олені водяться у лісах району. Олені були тотемними тваринами прадавнього населення краю – скіфів.

Кількість переглядів: 149