Так починалася незалежність України

В Олександрівці відзначили 25-у річницю створення громадсько-політичної організації „Народний рух України за перебудову”. Виступаючи на урочистому заході , який відбувся за участі влади та громадськості селища біля пам’ятника Тараса Шевченка, голова райдержадміністрації Сергій Шпирка зазначив, що поява чверть століття тому масового патріотичного формування стала історичною подією не тільки всеукраїнського, а навіть планетарного масштабу. Ця подія змінила наше життя, нас самих і визначила долю України. Рух першим чітко і ясно визначив нашу головну мету – добитися і реалізувати незалежність, добитися і реалізувати нашу державність.

Створений на установчому з’їзді 8-10 вересня 1989 року Народний Рух України за перебудову став першою масовою всеукраїнською організацію, яка об’єднала найактивніших, найпатріотичніших, найморальніших представників нашого народу на засадах економічного, соціального й духовного відродження Батьківщини. Проголошення національної державності було найголовнішою метою. Рухівці стояли на тому, що українці, як і всі великі й малі європейські народи, мають невід’ємне, гарантоване міжнародно-правовими документами право на державно-національне самовизначення. Рух пробуджував патріотичний дух мільйонів українців, вселяв віру в можливість спільними зусиллями мирно досягти споконвічної мети нашого народу — створення вільної, соборної, демократичної, могутньої, заможної України.

Чверть століття минуло відтоді, коли першорухівці збурили наші майдани, пробудили від багаторічного сну громадську думку і відкрили українцям шлях до здобуття Незалежності. Без цього могутнього революційного сплеску, підйому не було би другої хвилі революції, Майдану 2004-го року, не було би Революції гідності 2013-2014 років, після якої Україна нарешті постає як ментально, ідеологічно окремішня, сильна духом своїх людей європейська держава. Тоді рухівський державницький порив Кремль намагався спинити путчем ГКЧП, тепер кремлівські карлики вдалися до військової агресії проти України. Але як тоді Москва програла, так програє і тепер.

Вірю, що великий український народ, 25 років тому мобілізований Рухом на боротьбу за волю, переможно завершить святу справу визволення Батьківщини від усіх ворогів — зовнішніх і внутрішніх.

Учасники урочистостей згадали засновників Народного руху , і серед них відомого громадсько-політичного діяча, який стояв біля джерел створення цієї організації, В’ячеслава Чорновола. В пам’ять про великого українця прозвучала поезія Ірини Кримської.

На завершення заходу олександрівці поклали квіти до пам’ятника Тараса Шевченка.

Кількість переглядів: 73