Телемедицина в дії

21 лютого перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Коваленко та голова Олександрівської райдержадміністрації Ольга Борота побували Єлизаветградківській сільській амбулаторії, де ознайомилися з   дистанційним методом консультації фахівців  – телемедичною консультацією.

Кіровоградщина увійшла до переліку п’яти областей, де цього року впроваджуватимуть телемедичні технології у тестовому режимі. І саме цього дня, вперше, в 10 новозбудованих сільських амбулаторіях, в числі яких і Єлизаветградківська, запрацювала телемедицина.

Основна мета цього проекту — надати людям, які живуть у сільській місцевості, доступ до найкращих обласних лікарів. Це дуже вважливо для Кіровоградщини, де 40% людей проживає саме в селах та селищах, а щільність населення удвічі менша, ніж в Україні. За таких умов саме запровадження телемедичного консультування спеціалістами третього рівнів, які надають медичні послуги за чотирма нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, хвороби органів дихання, ендокринологічні та дерматологічні захворювання, є дієвим кроком, якого очікують пацієнти.

Спостерігали за першими консультуваннями пацієнтів також і директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації Олег Рибальченко та головний лікар ЦПМСД Олександрівського району Олександр Зубаха. Сімейний лікар Лілія Ігнатьєва обстежила чотирьох пацієнтів, виміряла необхідні показники діяльності організму (фізіологічні функції) і передала ці виміри за допомогою телемедичного обладнання фахівцям закладів третього рівня. 

Першим за допомогою телемедицини обстежили пацієнта, який минулого року переніс гострий інфаркт міокарда. Сьогодні йому зробили кардіограму і передали її з допомогою системи мобільної діагностики кардіологу з обласної лікарні. Через деякий час сімейний лікар отримала на комп’ютер відповідь щодо стану хворого, на основі якого розробить рекомендації стосовно подальшого лікування пацієнта.

Показники наступних трьох пацієнтів були направлені дерматологу, ендокринологу та пульмонологу – відповідно до нозологій.

Варто зазначити, що усі показники передаються в закодованому виді, інформація захищена – зберігається конфіденційність. Таким чином пацієнтам значно спростили доступ до висококваліфікованої медичної допомоги – не відвідуючи обласний лікувальний заклад вони отримали консультації профільних кваліфікованих спеціалістів.

За словами директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олега Рибальченка, за результатами проведення перших дистанційних консультації  буде зроблено відповідні висновки, що дасть змогу удосконалити застосування медичних інформаційних систем в реалізації телемедичних технологій та алгоритм дій керівників медзакладів щодо забезпечення безперебійного телемедичного консультування.

У подальшому система буде багаторівнева. За етапами: фельдшери консультуватимуться з лікарями первинної ланки, лікарі «первинки» – з колегами, що працюють в районних та міських лікарнях, ті в свою чергу – з фахівцями третього рівня. При необхідності сімейні лікарі можуть звернутися до вузькопрофільних фахівців обласних медзакладів.

“Складові доступності медицини для жителів сільських населених пунктів, ініційованої президентом Порошенко: умови, в яких здійснюється надання медичних послуг, гідна заробітна плата медиків, а також телемедицина, оскільки саме сучасні технології дозволяють вибудувати найоптимальніший маршрут для пацієнта”, – зазначив Сергій Коваленко.

Кількість переглядів: 54