Теплі кредити

На сьогоднішній день, у зв’язку з підвищенням ціни тарифів на енергоносії до більш економічно обґрунтованого рівня, актуальним стає питання їх економії. Більшість житлових помешкань сучасного типу будуються з урахуванням новітніх технологій та методик, які дозволяють раціонально використовувати енергоносії. Проте, якщо житлове помешкання зведене з урахуванням колишніх стандартів та менш прогресивної сировини (панельні блоки, цегла тощо), для раціонального використання тепла проводиться утеплення стін, заміна вікон на енергозберігаючі та інші заходи.

Для населення та ОСББ діє запроваджена Урядова програма «теплих» кредитів. Програмою передбачено відшкодування частини коштів з держбюджету для населення та ОСББ.

Уповноваженими на видачу «теплих» кредитів в рамках програми є              4 державні банки: Приватбанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

Для заохочення населення Олександрівського району до впровадження енергоефективних заходів у власних оселях, Олександрівською районною державною адміністрацією розроблена «Програма енергоефективності Олександрівського району 2017-2020 роки (в частині отримання населенням «теплих» кредитів)», за якою в районному бюджеті щороку передбачається  20,0 тис. грн. на компенсацію частини кредиту (3% від тіла кредиту, але не більше 1 тис. грн. за одним кредитним договором).

Станом на 29 травня 2018 року між Олександрівською районною державною адміністрацією та ПАТ «Державний ощадний банк України», філія Кіровоградське обласне управління АТ «Ощадбанк» підписано угоду про співробітництво щодо відшкодування частини суми кредиту.

АТ «Ощадбанк» проводить видачу «теплих» кредитів для населення з державною компенсацією до 35 % від вартості кредиту. Кредит надається від  1,0 тис. грн. до 50,0 тис. грн., під 17,99 % річних з подальшим погашенням  до трьох років (з правом дострокового погашення) та при разовій комісії 4,3%, першому внеску від 10 % вартості товару. Видаються кредити на заміну вікон, утеплення будинку, закупівлю котлів на твердому паливі, тощо. При собі необхідно мати: паспорт, ідентифікаційний код, довідку про заробітну плату за останні шість місяців. Для пенсіонерів: довідку з Пенсійного фонду про надходження пенсії за останні шість місяців. Телефон для довідок: 3-25-64;   067-520-78-63.

Олександрівською райдержадміністрацією направлено відповідну угоду з пропозицією про співробітництво до філії Кіровоградського регіонального  управління ПАТ КБ «Приватбанк». Проте, на сьогодні, ПАТ КБ «Приватбанк» видає кредити тільки для об’єднань співвласників багатоквартирних                   будинків (ОСББ).

Для надання інформаційної допомоги з питань отримання «теплих» кредитів, громадяни можуть звертатись до відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Олександрівської районної державної адміністрації за адресою: вул. Незалежності України, буд. 78, каб. № 10.

Кількість переглядів: 12