Ти – мій біль , Афганістан…

      Під таким гаслом пройшов Урок Пам’яті та патріотичного виховання підростаючого покоління 18 лютого, присвячений 25-річчю виведення радянських військ з Афганістану в Єлизаветградківській загальноосвітній школі 

Афганістан…У нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла. 

 Війну в Афганістані пройшли 14 жителів Єлизаветградки. Це – Герман Володимир Васильович, Бондаренко Олександр Васильович, Богданов Сергій Петрович, Кголь Віктор Григорович, Кононенко Володимир Олександрович, Коверко Віктор Володимирович, Мазулевський Володимир Анатолійович, Майданик Олександр Володимирович, Медведєв Микола Миколайович, Микитюк Володимир Володимирович, Недостоєв Олександр Павлович, Стасюк Леонід Адамович, Петля Світлана Григорівна, Прозоровський Юрій Володимирович.

 Ведучі заходу Гладун Богдана та Локотош Марина ознайомили присутніх зі сторінками історії  жахливих подій війни в Афганістані 1979-1989 років. У виконанні учнів Мельничка Ігоря , Зінченка Владислава та Єфімова Артема  прозвучали пісні, складені воїнами-афганцями «Кукушка», «Афганістан», «Пришёл приказ», «Вспомним, товарищи,  мы Афганистан» .

Урочисто пролунали вірші «Ховали інтернаціоналіста», «Вже не дійти до рідних берегів», «Минають дні, ідуть роки…», «Посміхнувся поштар винувато» у виконанні Кріль Вікторії, Постової Олександри та Кондора Руслана. Гість заходу ,соліст районного Будинку культури Юрій Скорець виконав гімн афганців – пісню «Салам, бача».

 Воїни-афганці Медведєв Микола та Петля Світлана в своїх виступах згадали службу в Афганістані, розповіли про те, як радянські солдати виконували свій інтернаціональний обов’язок в далекій чужій країні і сприйняли всім серцем її біль.

 Почесні гості заходу начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Найко Ігор Петрович, Єлизаветградківській селищний голова Голуб Юрій Васильович звернулися до воїнів-афганців, учнів школи, педагогічного колективу зі словами побажань здоров’я, миру, злагоди, добробуту в нашій спільній домівці – Україні.  

 З хвилюванням сприйняли присутні виступ Короля Василя Назаровича – голови районної ради організації ветеранів України, два сини якого теж виконували свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані.

Не залишили нікого байдужим і кадри фільму, створеного головою районної організації ТСОУ Безсмолим Борисом Сергійовичем про воїнів-афганців Олександрівщини та його розповідь про ті сторінки історії, які ніколи не можна забувати.

 Ми не повинні забувати жертв Афганістану, як і всіх інших жертв, які поніс наш народ тільки через те, що не сам керував долею своїх громадян, а ними розпоряджався хтось інший. Це потрібно для того, щоб нові Афганістани не виникли більше на нашій землі. Давайте будемо завжди пам’ятати ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі: у спогадах, у снах, у думках. Вони цього заслуговують.

   

Кількість переглядів: 532