Тільки разом ми – народ, ми – Україна

На території Кіровоградщини проживає понад сто національностей.
З метою збереження та розвитку звичаїв та традицій цих народів в області проводиться Тиждень національних культур «Степова веселка».  Наше рідне селище Олександрівка теж багатонаціональне. І хоч за національним складом переважають українці, мешкають у нас і росіяни, білоруси, євреї, вірмени, роми та інші.  Олександрівська  районна бібліотека для дорослих долучилася до проведення Тижня національних культур для  сприяння розвитку культури національних меншин, які проживають на нашій території, для  зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних і освітніх потреб. 

Протягом тижня в читальному залі книгозбірні функціонує книжкова виставка «Олександрівщина – наш спільний дім». Для користувачів бібліотеки проведено етнічний діалог «Всі різні, всі рівні». Наш край став другою батьківщиною для людей ромської національності.

Бібліотекарі надають консультативно-інформаційну допомогу ромам у вирішенні питань різного характеру. Інтернет-технології допомагають їм пристосуватися  до викликів сучасності, в пошуку своїх родичів, які проживають в інших містах. Бібліотекарі допомагають молодим ромам працювати в соціальних мережах, користуватися скайпом, задовольняють їх запити і створюють комфортні умови перебування  в бібліотеці. З допомогою бібліотекарів наші земляки  ромської національності  відчули довкола себе простір взаєморозуміння, взаємопідтримки та доброзичливості, ближче ознайомилися з    історією  рідного краю.

В Новоосотській сільській бібліотеці проходить тиждень національних культур “Степова веселка”. Культура – це те, що виправдовує існування народу і нації, це – святиня нації, яку народ збирає і оберігає. Бібліотекар підготувала зустріч з національними меншинами та познайомила з культурами меншин нашого району.

На урок міжнаціональної єдності «Ми разом на одній землі, ми – одна дружна родина» були запрошені представники ромської національності – учні Новоосотськоі філії КЗ “Олександрівського навчально-виховного об’єднання НВО №1.

Особливо на цій зустрічі підкреслено наскільки важливе у наші дні взаєморозуміння між людьми та увага до національної культури кожного народу. Кожен народ цікавий по-своєму, а разом ми – дружній хоровод народів, посмішок, пісень, танців та ремесел. Народне прислів’я мовить: “Коли дружать діти – дружбі жити”. Саме під такою назвою відбувся флеш-моб, в якому взяли участь діти з українських та ромських родин.

Під час заходу експонувалась виставка «Загадкові роми: культура і традиції».

На закінчення заходу з уст бібліотекаря Лариси Павловської звучали слова: «Дружіть, незважаючи ні на що! Будьте толерантними до людей інших національностей! Поважайте культурні цінності всіх націй, які проживають поряд з вами! Миру вам  і злагоди!».

Ми, покоління, від якого залежить, як складуться стосунки нашої країни з іншими державами. Нам вибирати друзів, надійних, вірних, і для себе, і для своєї країни! Хай кожен пам’ятає, що Україна – наш спільний дім!

Кількість переглядів: 18