“Тіньові” зайнятість, економіка – це відсутність надходжень до бюджету

Україна потерпає від “тіньової” економіки. Хоч можновладці і запевняють, що вивели багатьох “тіньовиків” з їх облаштованих ніш, та повністю чи хоча  б наполовину “засвітити” цей сектор, напевне, це – справа майбутнього.

Багато хто переконаний у тому, що перевести неформальний сектор економіки у легальний досить просто – знизивши податок на фонд оплати праці, адже він нині занадто високий. У деяких країнах вдались до такого методу, але позитивних результатів не отримали – зайнятість на захотіла легалізовуватись.

Найбільша “тіньова” зайнятість – у вуличній торгівлі, сфері надання послуг, приватному будівництві, сільському господарстві, посередницькій діяльності.

“Тіньові” зайнятість, економіка – це відсутність надходжень до бюджету, що ставить під загрозу соціальні гарантії громадян, зокрема й пенсійні. Важливо, щоб роботодавці та наймані працівники зрозуміли, що легальні трудові відносини для них вигідниші. Працюючи нелегально, працівник отримуватиме мізерну пенсію та допомогу з безробіття, за лікарняними, втраті здоров’я через нещасний випадок на виробництві. Та й роботодавець, працюючи в “тіні”, також почувається невпевнено, адже ризикує втратити бізнес, якщо до нього завітають з перевіркою.

Важливість легальної зайнятості починають усвідомлювати наймані працівники, які все частіше звертаються до роботодавців з проханням,    а подекуди й з вимогами, видавати зарплату не у “конверті”.

З метою недопущення використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин в районі здійснюються заходи щодо легалізації “тіньової” зайнятості населення.

Станом на 01 лютого 2019 року робочою групою обстежено 15 суб’єктів господарювання різних форм власності та господарювання, виявлено 0 “тіньових” робочих місць, легалізовано 0 місць.

Кількість переглядів: 1