Треба ставити реальні завдання і головне прораховані і підкріплені фінансово

Таке завдання ставить  влада у районі перед  місцевими громадами  в ході актуалізації програми “Центральний регіон-2015”

З 2010 року в  Кіровоградській області  успішно реалізується регіональна програма “Центральний регіон-2015”. І тільки той, хто просто не хоче бачити   реальні зміни  і  виконані заплановані в програмі  завдання, можесумніватися  в її важливості  практично для кожного населеного пункту  області і району зокрема.  Адже це по суті народна програма . Бо саме  жителі  кожного населеного пункту вносили у програму свої пропозиції з виконання найбільш   актуальних  проблем територій.  І  можна стверджувати, що переважна більшість  проектів програми  виконана.

Однак, життя не стоїть на місці, воно  постійно вносить свої корективи у намічене.  І  часто те, що було актуальним  рік чи два тому, сьогодні втрачає таку актуальність через вирішення питання іншим шляхом . А на часі  постає необхідність інших важливих завдань.

Тому  закономірно і виникла тема  актуалізації програми “Центральний регіон-2015” на рівні всіх  територій. Оновлення програми продиктовано самим життям, новими умовами розвитку територій та їх можливостями виконувати намічені раніше плани.  Для чого, скажімо,   залишати у програмі завдання, які сьогодні не під силу  виконати  органам місцевого самоврядування, в тому числі і через фінансові  можливості. Тут не потрібно себе  обманювати і тішити надіями. А краще  записати у програму  реальні проекти, які дійсно підкріплені фінансово і будуть  обов’язково виконані.

Саме про це йшла мова на зустрічі з громадою  селища Єлизаветградки голів районної державної адміністрації Валерія Авксентьєва та районної ради Василя Скляренка.

Спілкуючись з громадою селища голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв зазначив, що Глава держави поставив низку завдань владі на місцях, а саме долучати громадськість до обговорення ключових питань регіонального розвитку.

Валерій  Авксентьєв  детально розповів  присутнім про виконання в районі завдань програми, зокрема і тих, які  вже були внесені пізніше, йдеться про успішну реалізацію   введення в експлуатацію потужного овочесховища в селі Підлісному. Цього проекту спочатку не було в програмі. Та владі вдалося залучити інвестора саме в наш район і внести це будівництво  в програму. І саме  на Олександрівщині тепер працює це одне з найбільших   на Україні  овочесховищ, наголосив  керівник району і додав, що завдяки реалізації цього проекту    створено нові робочі місця та зростуть доходи до районного бюджету.

У Єлизаветградці успішно вирішено питання  опалення дитячого садка також в рамках програми “Центральний регіон-2015”. Безперечно жителі селища   прагнуть  реалізувати ще чимало  необхідних  проектів  на своїй території. Та підхід  до цього має бути  прагматичним і реальним без ілюзій. Маємо робити тільки те, що дійсно можливо , на що є кошти у  селищному бюджеті. Приймати нереальні для виконання завдання не варто, аби просто себе не тішити ілюзіями, а потім  обурюватися, що хтось винен у  не виконанні наміченого. Треба ставити реальні завдання і головне  прораховані і підкріплені фінансово,  націлював громаду  керівник району.   Саме  в цьому суть  актуалізації програми “Центральний регіон-2015”,  підкреслював Валерій Авксентьєв.

На сьогодні, за словами селищного голови Єлизаветградки  Юрія Голубана території  є ряд  проектів, які потребують виконання. Серед таких завершення ремонту селищної бібліотеки, вирішення проблеми  з  облаштуваннямчи то в старому чи   в зовсім іншому, приміщення лікарської амбулаторії,  створення спортивного майданчика та ринкової площі в центрі селища.

Але перш ніж вносити ці проекти в програму, потрібно  все детально прорахувати, чи під силу це місцевому бюджету. І вже тільки потім конкретно визначатися з  першочерговими завданнями, радив Валерій Авксентьєв єлизаветградківцям. 

Якщо ж ці плани реальні, то селище може розраховувати на підтримку районної влади.

Кількість переглядів: 103