Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори

З 17 червня по 13 вересня в Олександрівському районному краєзнавчому музеї експонувалась Всеукраїнська інформаційно-просвітницька виставка “Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори”, підготовлена Українським інститутом національної пам’яті до 80-річчя початку Другої світової війни.

На виставці можна було дізнатись що таке концентраційні табори, про перебування в них жінок, дітей, військовополонених, остарбайтерів, українських націоналістів, священиків, євреїв, про визволення в’язнів нацистських концтаборів, про перетворення нацистських концтаборів у радянські. На цій виставці мова йшла про те людське, що нездатна знищити жодна система: небайдужий погляд, простягнуту руку, розділений окраєць хліба, про силу волі, віри і любові, про перемогу надії і тріумф людини. Через нацистські концтабори пройшли 707 тисяч жителів різних країн Європи, понад 70 відсотків яких були знищені нацистами.

На виставці побували перший заступник голови Олександрівської райдержадміністрації Анатолій Каражбей, заступник голови Олександрівської районної ради Сергій Перевезій, начальник відділу культури Олександрівської райдержадміністрації Антоніна Штим. Проведені екскурсії для різних категорій населення. Виставку відвідали працівники райдержадміністрації, районної ради, відділів райдержадміністрації, працівники закладів культури, школярі та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів.

З Олександрівки виставка вирушила у Новомиргород.

Кількість переглядів: 43