Трудова міграція: всі “за” і “проти”

У  рамках всеукраїнської інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми в Олександрівської районної філії  обласного центру зайнятості проведено семінар «Запобігання нелегальної трудової міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

Про причини виїзду громадян за межі країни, суть нелегальної міграції, наслідки незаконного перебування особи за кордоном, ризики трудової міграції, шахрайські схеми, які використовують торговці людьми, можливості пошуку роботи в Україні присутнім розповіла  провідний бібліотекар Олександрівської районної бібліотеки для дітей та молоді Литвин Наталія Григорівна.

А фахівці районної філії розкрили переваги легального працевлаштування, поінформували про правові відносини у сфері зайнятості, а саме про порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту, ознайомили із найбільш поширеними (типовими) можливими різновидами шахрайства зі сторони працедавця та ін.

Не оминуло уваги присутніх й питання нових освітніх сервісів, мета  яких не тільки підвищити професійні компетенції, але й заохотити безробітних до розвитку власних навичок та здобуття нових знань. Фахівчиня запропонувала учасникам ознайомитися з безкоштовними освітніми платформами, серед яких: «Освітній портал Державної служби зайнятості», «Дія. Цифрова освіта», «Прометеус», «Coursera» та інші.

Також  присутні ознайомилися з інформацією про стан місцевого ринку праці, перспективи їхнього працевлаштування, вільні робочі місця, прийоми ділового спілкування та опановували методи самопрезентації.

Кількість переглядів: 2