Цукровий завод приймав господарів полів

    Як на ПАТ „2-й імені Петровського цукровий завод” проходить ремонт? Що вдається легко зробити, з чим виникають труднощі? Коли планується розпочати пуск підприємства? Ці та інші питання цікавлять сільгоспвиробників нашого та сусідніх районів – Знам’янського, Новоукраїнського, Кіровоградського, які вирощують цукрові буряки, а тепер придивляються, кому вигідніше здати на переробку цукрову сировину.
    Більшість з цих господарів полів ще раніше працювали з олександрівським цукровим заводом, але підприємство ось вже три сезони стояло. То чи зможе воно нинішнього року бути готовим до співпраці? На це та попередні запитання генеральний директор ПАТ „2-й імені Петровського цукровий завод” Микола Обідін міг би відповісти безпосередньо у кабінеті чи у телефонній розмові, але вирішив запросити всіх бажаючих на виробничі дільниці. З станом справ на сьогодні на заводі ознайомилися і голова Олександрівської районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв та заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Василь Гретченко. 
    Екскурсію керівник розпочав з бурякоприймального пункту. І відразу повідомив про новинку – значно розширили вагову. Тепер сюди можуть спокійно заїжджати великовантажні автомобілі, зокрема МАЗи. І ще – на ваговій встановлені електронні ваги. Тож, ні про який обрахунок з привезеною сировиною навіть не можна й думати.
    З семи гідротранспортерів на сьогодні вже відремонтовані чотири, зазначив Микола Обідін. Успішно проходить і ремонт бурякопідбиральних машин. На трьох з них і гідравліка, і трактори повністю готові до експлуатації.
    Потім всі присутні оглянули територію біля основного корпусу заводу. Ями на дорогах засипані відсівом, а біля залізничної колії та навкруги повністю викошений бур’ян. За словами генерального директора, на складах готової продукції у 2006 році було проведено капітальний ремонт, а нині – лише косметичний. Оновлені тепер і склади, де зберігався раніше цукор-сирець з тростини та сухий жом. Але навряд чи вони цього року будуть використовуватися за призначенням, бо цукор-сирець не переробляють на підприємстві вже дуже давно, як і не виробляють сухий жом. Тому, як зауважив Микола Обідін, керівництво зараз обдумує, для чого ще можна використовувати ці цілком придатні приміщення.
    Показав він і придбані вже дві тонни вапнякового каменю та чотириста тонн вугілля, необхідних для виробничого процесу. Цієї кількості, звичайно, на весь сезон не вистачить. Тому у найближчих планах – закупівля ще дванадцяти тонн вапнякового каменю.
    Один з найважливіших у ці дні об’єктів – станція перекачування води. Вона, за словами керівника, знаходиться в аварійному стані. Тому, можна сказати, тут роботи почалися з нуля. Особливо великий обсяг бетонування. І не лише тут, а й по всій території заводу, адже скрізь ретельно перевіряють підземні комунікації.
    А ось теплоелектроцентраль практично готова до роботи. Насосний парк – напівготовий.
    Побували гості і в основному приміщенні заводу. Там, як і скрізь, йде ремонт. Дах на приміщенні відремонтований повністю. На ці роботи пішло близько ста двадцяти тисяч гривень.
    Цукровари вже повністю підготували й мийку та відремонтували бурякорізи, до речі, один з них замінили на новий. Найближчим часом буде встановлено нові центрифуги. У ці дні проходить заміна корпусу забірника барометричної води. Обсяг ремонту тут розрахований майже на місяць. А ось до дифузії поки що не бралися, роботи біля неї розпочнуться лише на цьому тижні.
    Не забувають на заводі і про побутові умови для працівників. Будуть капітально відремонтовані всі побутові приміщення.
    Як зазначив Микола Обідін, на підприємстві нині вже виконано біля 35 відсотків запланованих робіт, на які витрачено три мільйони гривень. Планується пуск заводу почати 5-10 вересня. Це, звичайно, за наявності необхідної кількості цукрової сировини. Тож, далі вже завдання сільгоспвиробників.
    – Обласна влада дуже зацікавлена, щоб цукровий завод в Олександрівці цього року запрацював. У подальших планах, зокрема, на наступний рік, пуск такого ж підприємства в Новоукраїнці. А от посіви цукрових буряків на Кіровоградщині наступного року ми плануємо довести до двадцяти п’яти тисяч гектарів, а ще через рік збільшити на п‘ять тисяч гектарів, – підбиваючи підсумки візиту на ПАТ „2-й імені Петровського цукровий завод”, сказав заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Богдан Андрющенко.
Кількість переглядів: 82