У Несватковому відкрили меморіальну дошку герою

12 листопада на фасаді Несватківського НВК  у присутності представників влади району, громади села відкрито меморіальну дошку на честь загиблого в зоні АТО колишнього учня Олексія Дуба, якого 22 вересня цього року Указом Президента України за вірність військовій присязі посмертно нагороджено орденом „За мужність” ІІІ ступеня.

Олексій народився у 1979 році у селі Виступовичах, що на Житомирщині. Згодом, після аварії на Чорнобильській АЕС, цю територію визнають радіаційно забрудненою і жителів з Полісся переселять у наш район. Так родина Дубів опинилася у Несватковому.

Батьки Олексія вже померли. З родини у селі залишилася двоюрідна сестра Оксана Лопатко. Їй та заступнику військового комісара Олександрівського району Юрію Савченку й було довірено зняти полотно з меморіальної дошки. Про мужній подвиг героя у своїх виступах наголошували голова районної державної адміністрації Ольга Борота, голова районної ради Микола Марфула, Несватківський сільський голова Сергій Тукало, директор місцевої школи Олександра Сергійчук та Юрій Савченко. Школярі підготували поетичні виступи, у яких звучали патріотизм, мужність, любов до рідної землі.

Всі присутні також вшанували пам’ять загиблих на війні. А ієрей Роман відслужив службу по невинно убієнних та освятив меморіальну дошку.

На диво, уважно і спокійно вели себе дошкільнята та учні молодших класів. Можливо, вони й не сильно зрозуміли, за що загинув, а точніше, згорів у танку тридцятишестирічний воїн, але знали, що він – герой. Жінки ж не приховували сліз, напевно, згадуючи чи чоловіка, чи сина, чи брата, які зараз перебувають на сході України і захищають її суверенітет. До речі, на сьогодні в зоні АТО проходять службу 19 жителів села, серед них й син сільського голови Леонід Тукало.

Кількість переглядів: 78