У райдержадміністрації

12 червня перший заступник голови районної державної адміністрації Анатолій Каражбей провів оперативну нараду з керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та відомств. Участь в нараді взяв голова районної ради Григорій Гончаренко.

На нараді заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Єгорова інформувала про хід оздоровчої кампанії у районі у 2017 році. За її словами,  організація оздоровлення та відпочинку дітей в районі у 2017 році здійснюється відповідно до районної Програми оздоровлення і відпочинку дітей та підлітків на 2014 – 2017 роки, затвердженої рішенням районної ради та розпорядження голови районної державної адміністрації від 22 травня 2017 року № 130-р “Про підготовку та проведення оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2017 року”.

За статистичними даними станом на 1 січня 2017 року на території району проживає 2815 дітей віком від 7 до 17 років.

Протягом оздоровчої кампанії 2017 року планується забезпечити оздоровленням та відпочинком 1623 дитини, або 57,7% від загальної чисельності таких дітей в районі, а саме: у закладах з денним перебуванням – 1173 дитини (41,7%), у стаціонарних оздоровчих закладах – 450 дітей (16,0%).

На здійснення заходів з оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році з бюджетів усіх рівнів та за рахунок позабюджетних коштів передбачені видатки у сумі 501,1 тис. грн.: на оздоровлення та відпочинок дітей у стаціонарних закладах в сумі 197,4 тис. грн., на оздоровлення дітей в пришкільних таборах 260,3 тис. грн., на оздоровлення дітей – інвалідів –    43,4 тис. грн.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації підготовлено проект рішення на чергову сесію районної ради, яким передбачено додатково виділити кошти з районного бюджету в сумі 149,00 тис. на забезпечення оздоровленням дітей окремих категорій на базі стаціонарних оздоровчих закладів.

За рахунок коштів районного бюджету придбано 40 путівок на загальну суму 197,40 тис. грн. до ДОЗ “Жовтень” на у першу зміну.

За рахунок коштів обласного бюджету до району надійшло 6 путівок на загальну суму 33,4 тис. грн. до ДОЗ “Бригантина”.

З початку року за рахунок коштів державного бюджету в УДІД “Молода гвардія” та МДЦ “Артек” оздоровлено 4 дитини з малозабезпечених багатодітних сімей.

За рахунок коштів районної Програми соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни і праці, інвалідів, дітей – інвалідів та громадян похилого віку оздоровлено 1 дитину – інваліда, на загальну суму 10,85 тис. грн.

Продовжив тему проведення оздоровчої кампанії начальник відділу  освіти райдержадміністрації Сергій Тимко. Так, з 22 по 26 травня 2017 року районною комісією здійснено перевірку готовності пришкільних таборів з денним перебуванням до роботи в період літнього відпочинку.

Відділом освіти райдержадміністрації вжито заходи щодо поліпшення матеріально-технічної бази пришкільних таборів, проведено поточні ремонти закладів, електрообладнання, перевірено роботу каналізаційних та водопровідних труб, поступово поновлюється та поповнюється столовий посуд, миючі засоби.

Всього пришкільними літніми таборами охоплено відпочинком 1219 дітей, що становить 51 %. від загальної кількості   дітей,   які   підлягають   організованому   відпочинку.   З   них,   упришкільних таборах з денним перебуванням – 959 дітей, в профільних – 230дітей.

Нормативно-правовою базою, що регламентує оздоровлення та відпочинок дітей, передбачається першочерговість надання таких послуг дітям пільгових категорій. Першочергово охоплено відпочинком 746 дітей пільгових категорій – 87 %.

Пришкільні табори відпочинку з денним перебуванням працюють в одну зміну. Тривалість відпочинкової зміни становить 14 днів (з 31 травня по 16 червня 2017 року, в тому числі по суботах), перебування дітей у таборах триває 6 годин.

Фінансування оздоровчої кампанії в 2017 році здійснюватиметься за рахунок коштів районного бюджету та бюджетів сільських і селищних рад. На оздоровчу кампанію виділено кошти в сумі 298845 грн.,

Оздоровчий період у дошкільних навчальних закладах триває з 1 червня по 31 серпня. З метою забезпечення повноцінного літнього відпочинку та оздоровлення дітей в умовах дошкільного навчального закладу виданий наказ начальника відділу освіти Олександрівської райдержадміністрації від 11 травня 2017 року №107 “Про організацію літнього оздоровлення дітей у дошкільних навчальних закладах”, яким зобов’язано завідуючих перевести дитячі садки на режим харчування у оздоровчий період із дотриманням натурального набору продуктів. Протягом оздоровчого періоду у дитячих садках внесені зміни у режим роботи: збільшення тривалості сну, часу перебування на свіжому повітрі, кількість розваг та екскурсій.

Проводиться вибірковий контроль проведення оздоровлення дітей у дошкільних навчальних закладах.

Для забезпечення методичної та організаційної допомоги вихователям пришкільних відпочинкових таборів з денним перебуванням проведення спортивних змагань, конкурсів, тематичних дискотек, круглих столів, диспутів складено графік виїзду у табори працівників районного центру дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацької спортивної школи для проведення культурно – масових та спортивних заходів.

Для реалізації вищезазначених завдань в таборах з денним перебуванням залучалися позашкільні заклади освіти, їх матеріально-технічна база.

Систематично проводяться для дітей спортивно-масові, еколого-натуралістичні і природоохоронні, науково-технологічні заходи, творчі конкурси, краєзнавчі екскурсії та туристичні поїздки.

Для відпочинку учнів були організовані конкурс малюнка на асфальті, рольові ігри, розважальні програми проведено інформаційно-тематичні години, спрямовувалася робота педагогічних працівників на здійснення заходів, спрямованих на виховання у дітей національної свідомості, почуття патріотизму, вивчення звичаїв та обрядів українського народу, любові до рідного краю.

Начальник управління економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації доповів на нараді про результати моніторингу показників соціально-економічного розвитку району за І квартал.

Також на нараді порушувалися питання стану криміногенної ситуації та надзвичайних подій у районі.

За результатами наради дано відповідні доручення.

Кількість переглядів: 24