У райдержадміністрації

4 грудня голова районної державної адміністрації Ольга Борота провела оперативну нараду з керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та відомств. У нараді взяв участь голова районної ради Григорій Гончаренко.

На нараді з інформацією про стан охорони праці та промислової безпеки у районі виступила начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Ковтун.

За її словами, в Олександрівській районній державній адміністрації створено підрозділи з охорони праці і покладено реалізацію державної політики в галузі охорони праці на управління агропромислового розвитку і управління соціального захисту населення, призначено відповідальних осіб які виконують функції з охорони праці та промислової безпеки: Колісник М.О.-  головний  спеціаліст  відділу  сільськогосподарського виробництва Олександрівської райдержадміністрації, Предзимірська Т.Г.- головний спеціаліст відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення Олександрівської райдержадміністрації.

На сьогодні найактуальнішим питанням в системі охорони праці та промислової безпеки, яке потребує нагального вирішення, є посилення відповідальності організаторів (власників) виробництва за невиконання вимог безпеки, несвоєчасне визначення виробничих ризиків та вжиття запобіжних заходів, розв’язання соціальних питань в умовах економічної кризи. Зважаючи на пріоритетність життя і здоров’я людей, роботодавці не повинні заощаджувати  на  створенні   здорових   і   безпечних  умовах   праці   на   підприємствах   та скорочувати кількість фахівців, які опікуються цими проблемами.

Станом на 1 грудня 2017 року атестація робочих місць проведена в 55 підприємствах або 97% всіх підприємств, де під час проведення перевірки умов праці, виявлено важкі та шкідливі умови праці, в яких працюють люди.

Станом на 1 грудня 2017 року зареєстровано 147 колективних договорів між працівниками та роботодавцями, якими охоплено понад 3900 працюючих на підприємствах, в установах та організаціях району.

За даними моніторингу із загальної кількості колективних договорів з початку 2017 року зареєстровано 60 колективних договорів між працівниками та роботодавцями, в т.ч. зміни та доповнення до довгострокових.

З метою успішного проведення колдоговірної компанії фахівцями управлінням соціального захисту населення проводиться консультативно-роз’яснювальна робота.

З метою запобігання виникненню нещасних випадків невиробничого характеру в Олександрівському    районі    розроблено    план    першочергових    заходів    з профілактики    травматизму    невиробничого    характеру    на 2017    рік.   

Впродовж   9 місяців   2017 року на території Олександрівського району сталося 467 нещасних випадків невиробничого характеру, в яких потерпіло 467 осіб, в тім числі із смертельним наслідком – 25.

Аналіз даних невиробничого травматизму свідчить, що у районі за дев’ять місяців 2017 року порівняно з відповідним періодом 2016 року нещасних випадків збільшилось на 65, смертельних зменшилось на 18. Рівень загального невиробничого травматизму в 2017 році порівняно з відповідним періодом 2016 року збільшився на 16%, рівень травматизму із смертельним наслідком зменшився на 42,0%.

Станом на 1 грудня 2017 року нещасні випадки виробничого характеру на території Олександрівського району не зареєстровано.

Управлінням агропромислового розвитку протягом 2016 та 2017 років проводились навчання керівників та спеціалістів з питань охорони праці та електробезпеки. У 2016 році пройшли відповідне навчання 59 керівників та спеціалістів. У березні 2017 року пройшли навчання 119 посадових осіб з питань електробезпеки на групу допуску та 42 посадові особи з охорони праці.

Також на нараді розглянуто питання стану криміногенної ситуації та надзвичайних подій у районі.

Кількість переглядів: 14