У райдержадміністрації

12 лютого голова районної державної адміністрації Ольга Борота провела оперативну нараду з керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та відомств.

На нараді начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Світлана Кравченко та директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Приходько інформували про здійснення соціальної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Так, Службою у справах дітей здійснюється ведення обліку дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Облік дітей зазначеної категорії ведеться в Єдиній інформаційно-аналітичній системі “Діти”. Підставами для перебування на обліку Служби є неналежне виконання батьківських обов’язків, самовільне залишення дитиною постійного місця проживання, насильство над дитиною або загроза його вчинення.

На початок 2017 року на обліку служби перебувало 52 дитини, протягом року поставлено 34 дитини, знято 21 дітей. На даний час на обліку служби перебуває 65 дітей із 25 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та проживають на території Олександрівського району. З ними та їх батьками працівники служби систематично проводять індивідуальні профілактичні бесіди та роз’яснювальну роботу з метою посилення відповідальності за виховання дітей. Перевіряються умови проживання вказаних дітей, надається психологічна та юридична допомога. Протягом 2017 року було проведено 170 перевірок умов, проживання дітей.

Постійно ведеться робота, направлена на вивчення причин, які призвели до складного становища в житті дитини. У більшості це проживання в сім’ї, у якій батьки або особи, які їх замінюють, ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання дитини, не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, що негативно впливає або може вплинути на її фізичний розвиток, не створюють   умов   для   отримання   нею   освіти.  

Служба   у   справах   дітей систематично виносить питання про неналежне виконання батьківських обов’язків на засідання комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації, порушує питання перед Олександрівським районним судом про позбавлення батьківських прав батьків, які не забезпечують повноцінне виховання, умови проживання та навчання своїм дітям, ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Налагоджена співпраця з органами місцевого самоврядування щодо соціально-правового захисту дітей, які опинились в складних життєвих обставинах їх соціалізації, реабілітації та адаптації в суспільстві. З метою покращення якості життя дітей соціально вразливих груп, сільськими радами на початок року до служби у справах дітей подається інформація про наявність на їх підвідомчій території сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, яка доповнюється у разі виникнення підстав для взяття на облік дитини.

3 метою профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі, запобігання бездоглядності та безпритульності дітей, службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з правоохоронними органами проводяться профілактичні рейди: “Діти вулиці”, “Вокзал”, ” Урок”, “Сім’я”. В За 2017 рік проведено 170 рейдів.

Проводяться правові лекторії в навчальних закладах району. Запроваджена чітка система інформування служби у справах дітей райдержадміністрації Олександрівським відділом поліції ГУНП в Кіровоградській області, про дітей, які не навчаються, скоїли злочини, правопорушення, затримані за вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, бродяжництво, жебракування, а також ведеться профілактична робота щодо усунення негативних проявів серед дітей.

Служба у справах дітей райдержадміністрації співпрацює з ювенальним інспектором сектору ювенальної превенції Олександрівського відділення Знам’янського відділу ГУНП в області правоохоронних органів, структурними підрозділами райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, установами та організаціями району з питань, які стосуються захисту прав та інтересів дітей, для усунення причин, які ведуть до появи складних життєвих обставин в житті дитини.

Проведення   соціальної  роботи   з   сім’ями,   дітьми   та   молоддю,   які   перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги  відбувається     шляхом їх виявлення,  обліку,  вивчення потреб,   надання   соціальних   послуг,   забезпечення   за   необхідності   соціального супроводу.

Протягом 2017 року на обліку Центру районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебувало 59 сімей, в них 138 дітей. Найпоширенішими причинами постановки на облік були жорстоке поводження з дитиною, безвідповідальне батьківство, алкогольна залежність, скоєння злочину, неналежні умови для проживання.

Родина, яка потенційно може перебувати у СЖО, може бути виявлена центром, самостійним зверненням особи або родини, але найчастіше за поданням суб’єктів соціальної роботи. Якщо клієнт має комплекс проблемних питань, на розгляд комісії з питань захисту прав дитини виноситься питання щодо здійснення соціального супроводу.

Соціальний супровід – це комплекс заходів, спрямованих на підтримання і розвиток природних здібностей клієнта, медіації та здатності самостійно справлятися з проблемами.

Протягом 2017 року під соціальним супроводом Центру перебувало 12 сімей та 2 особи.  Станом на 1 січня 2018 року на обліку продовжує перебувати 34 родини, в яких проживає 88 дітей.

Також  на нараді розглянуто питання стану криміногенної ситуації та надзвичайних подій.

Кількість переглядів: 45