У райдержадміністрації

4 червня голова районної державної адміністрації Ольга Борота провела оперативну нараду з керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та відомств. У нараді взяв участь  голова районної ради Григорій Гончаренко.

Розпочалася нарада з хвилини мовчання з приводу трагічної загибелі від поранень, отриманих під час операції Об’єднаних сил на сході України, нашого земляка, військовослужбовця 17-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї мотопіхотної бригади, старшого сержанта Метлинського Миколи Володимировича.

На нараді начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Світлана Кравченко інформувала про забезпечення прав та законних з інтересів дітей у районі. За її словами, службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з відповідними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями різних форм власності здійснюються заходи щодо соціального захисту дітей, забезпечення їх прав, свобод та законних інтересів, запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності та правопорушень в підлітковому віці.

В районі діє Районна цільова програма по реалізації в Олександрівському районі “Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на 2017-2020 роки”. На її реалізацію 120 тис. грн. У  2018 році виділено та профінансовано 10 тис. грн.

На сьогоднішній день розроблена Програма соціального захисту та забезпечення упорядкованим житлом та майном в Олександрівському районі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2016-2018 роки.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації затверджена районна програма розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на 2016-2018 роки.

Станом на 1 січня 2018 року на території району проживало 4939 дітей. На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 86 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 8 дітей знаходяться в інтернатних закладах, (дві дитини навчаються в професійних училищах, 1 неповнолітній в інтернатному закладі, 5 дітей в Староосотському обласному дитячому санаторії).

На території   району   в   сім’ях   опікунів/піклувальників прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу   проживає 87 дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування: під опікою 59 дітей, в 9 прийомних сім’ях – 16 дітей, в 2 дитячих будинках сімейного типу 12 дітей.

44 дитини із 17 сімей перебуває на обліку, як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах. Із числа цих дітей 42 дитини проживають в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 1 дитина постраждала від насильства, 1 дитина самовільно залишає місце постійного проживання.

З початку 2018 року органом опіки і піклування встановлено статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування 11 дітям. З них 2 дитини влаштовані під опіку закладу, 2 дітей довлаштовані в прийомну сім’ю, яку було переведено в дитячий будинок сімейного типу. 2 дітей влаштовано під опіку родичів, 5 дітей перебувають в санаторії.

Діє Єдиний банк даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – Єдина інформаційно – аналітична система “Діти” Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту. До Єдиного банку даних внесено 100% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають на обліку з усиновлення, а також дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Облік дітей в даній програмі постійно поновлюється та поповнюється.

Проведено 7 засідань комісії з питань захисту прав дитини органу опіки та піклування, на яких розглядалися питання щодо захисту прав та законних інтересів дітей.

За період з січня по травень 2018 року спеціалістами служби у справах дітей взято участь в 44 судових провадженнях.

Забезпечується безкоштовне оздоровлення дітей, в 2018 році планується оздоровити в оздоровчих таборах та санаторіях близько 30 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. В 2018 році безкоштовно в таборі “Жовтень” будуть оздоровлюватися діти, які перебувають на обліку Служби, як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах.

На території Олександрівського району функціонує КЗ”Староосотський дитячий протитуберкульозний оздоровчий санаторій”, де перебувають на оздоровленні діти із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та діти, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Держава здійснює повне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Допомога на утримання таких дітей забезпечує кожній дитині рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку. Соціальна допомога складає приблизно два прожиткових мінімуми на одну дитину.

Право на повне державне забезпечення мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування віком до 18 років та особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, від 18 до 23 років.

З метою створення та забезпечення належних умов для виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейному оточенні, в районі діє 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких 12 дітей-вихованців, 6 власних, 9 прийомних сімей, в яких проживають 16 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Всі діти 2 рази на рік проходять медичний огляд з лабораторними обстеженнями. В даний час діти проживають в хороших умовах, захист їх прав та інтересів забезпечується державою.

Службою у справах дітей ведеться облік дітей, які можуть бути усиновлені, та дані про сім’ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків вихователів.

Основними завданнями забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей є вчасне встановлення статусу дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та їх влаштування під опіку, піклування в сім’ї родичів, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та усиновлення. В 2018 році в Кіровоградському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пройшли навчання на патронатних вихователів 2 сім’ї з нашого району.

Також на нараді порушувалися питання стану криміногенної ситуації та надзвичайних подій.

Кількість переглядів: 27