У райдержадміністрації

18 березня перший заступник  голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей провів оперативну нараду з апаратом та керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств. У нараді взяв участь   голова районної ради Григорій Гончаренко.

На нараді про стан пенсійного забезпечення громадян доповіла начальник Олександрівського відділу обслуговування громадян Валентина Лепіть. За її словами, станом на 1 березня 2019 року на обліку в районі знаходиться 8988 пенсіонерів.

Протягом січня – лютого п. р. призначено пенсії 40 особам та проведено 98 пенсіонерам поточний перерахунок.

Протягом звітного періоду до сервісного центру звернулося 1418 громадян. Виплачено 76 допомог на поховання та 27 недоотриманих пенсій родинам померлих пенсіонерів.

3 1 січня 2019 року проведено перерахунок пенсій відповідно до статті 28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» – мінімальний розмір пенсії за віком за наявності страхового стажу у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років встановлюється у pозмipi прожиткового мінімуму для ociб, які втратили працездатність, визначеного Законом. Мінімальний розмір таким особам після досягнення 65-річного віку встановлюється на piвнi 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної ЗУ «Про державний бюджет на 2019 рік», підвищується розмір пенсій, обчислений відповідно до ст.28 Закону, кpiм ociб, які працюють(проводять діяльність, пов»язана з отриманням доходу), що є базою нарахування єдиного внеску. Перерахунок проведено 2462 пенсіонерам району. Середня сума підвищення пенсій після перерахунку склала 156,31 грн. Загальна сума видатків збільшилась на 384,8 тис. грн.

3 01.03.2019 року відповідно до ч.2 ст 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», проведено індексацію пенсій 7738 пенсіонерам, або 86,1%. Індексація передбачае збільшення середньої зapoбiтної плати, яка враховується для обчислення пенсій, на 17 відсотків. Середній розмір підвищення пенсій склав 416 грн. Загальна сума видатків збільшилась на 3744,9 тис. грн.

Середній розмір пенсій станом на 01.03.2019 року після проведеного перерахунку становить 2386,20 грн.

Пенсія виплачується своєчасно, згідно затвердженого календарного графіку. Відхилення від графіку виплати не перевищувало 3 днів, передбачених інструкцією про виплату та доставку пенсій підприємствами поштового зв’язку. Фінансування виплати пенсій через установи банків завжди завершувалось до кінця місяця.

Для забезпечення дотримання вимог Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих та нормативних актів з питань пенсійного забезпечення здійснюється ряд контрольних заходів.

Спеціалістами активно проводиться роз’яснювальна робота серед населения з питань пенсійного законодавства.

Так при вcix сільських та селищних радах району діють інформаційно-консультативні пункти та куточки пенсіонера, які постійно забезпечуються інформацією з питань пенсійного законодавства та пенсійної реформи в Україні.

Для попередження звернень громадян постійно проводиться роз’яснювальна робота в трудових колективах, на підприємствах, в установах та організаціях, через засоби масової інформації та за місцем проживання пенсіонерів з питань роз’яснення пенсійної реформи та змін в пенсійному законодавстві.

Постійно працює громадська приймальня за принципом “єдиного вікна”, яка забезпечена необхідними інформаційними матеріалами та “гаряча” телефонна лінія.

Начальник Олександрівського ВП Знам׳янського ВП ГУ НП в Кіровоградській області Олександр Громко інформував про стан взаємодії органів Національної поліції з громадськістю району з метою профілактики правопорушень та попередження злочинів.

Кількість переглядів: 35